2024. április 24., szerda
XXVI. FÉRFI VILÁGBAJNOKSÁG

Még lehet számolgatni

Szerbia 31:29 arányban verte Korea csapatát a német–dán rendezésű vb A csoportjában, a tornán elért első sikerrel Nenad Peruničić legénysége hagyott magának reményt az utolsó fordulóra.

Korea ragadta magához a vezetést az első percekben, és a félidő nagy részében elöl járt, a szünetben kettővel vezetett (16:14). Az ázsiaiak nyomás nélkül játszották technikás, gyors kézilabdájukat, míg a Sasokon meglátszott a braziloktól bekapott pofon hatása. A játék képe a második félidő derekáig nem változott, ám ekkor a szerbek megtörték az ellenfelet, az utolsó percekben pedig bebiztosították a győzelmet.

A brazilok újra meglepetést okoztak, a koreai–szerb meccs előtt a németekkel döntetlent játszó oroszokat is legyűrték, s ezzel saját kezükbe vették sorsukat. Ha az utolsó fordulóban megverik Koreát, biztosan ott lesznek a középdöntőben. Szerbiának a középdöntőhöz holnap meg kellene vernie Németországot úgy, hogy közben sem a brazilok, sem az oroszok nem szereznek pontot.

Eredmények, A csoport, 3. forduló: Franciaország–Korea 34:23, Oroszország–Németország 22:22. 4. forduló: Oroszország–Brazília 23:25, Németország–Franciaország 25:25.