NBA

Balkáni nap a tengerentúlon

Szezonbeli harmadik, karrierje tizenkilencedik tripla duplájával vezette Nikola Jokić a Denvert a New York elleni győzelemig (115:108) az NBA újévi játéknapján. A 23 éves zombori center 19 pontja mellé 15 gólpasszt és 14 lepattanót könyvelt el, amivel sokadszorra csapata legjobbja volt. A Nuggets közel hetvenszázalékos győzelmi mutatójával továbbra is vezeti a kőkemény nyugati főcsoportot. Figyelemre méltóan teljesített Bogdan Bogdanović és Nemanja Bjelica a Sacramento mezében, igaz, a Kings hosszabbítás után vereséget szenvedett a Portland ellen. Bogdan 19 pontot szórt 5-5 gólpasszal és lepattanóval, míg Bjelica 14 pontja mellé 16 lepattanót fogott.

Ezen a meccsen született az újévi játéknap legnagyobb szenzációja, hiszen a bosnyák Jusuf Nurkić a tizenharmadik olyan játékos lett, aki az ún. „ötből öt” statisztikai mutatót produkálta egy mérkőzésen – ennek a lényege, hogy pontból, lepattanóból, gólpasszból, labdaszerzésből és blokkolásból is legalább ötöt kell elérni. Nurkić a Portland színeiben egészen elképesztő számokat produkált (fenti sorrendben 24, 23, 7, 5, 5). A teljesítmény nagyságát mutatja, hogy az 1973 óta, vagyis 45 éve számon tartott statisztikai kuriózumot eddig mindössze 13 játékos érte el – például Vlade Divac Lakers-mezben 1995-ben.