VÍZILABDA

Fradi-győzelem a BL-ben is

Sedlmayer Tamás (háttal) négy góllal járult hozzá a Fradi újabb sikeréhez (Fotó: MTI)

Magyar rangadót rendeztek szerdán este a Komjádi uszodában, a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában a Ferencváros fogadta egyik legnagyobb hazai riválisát, az Eger csapatát, és magabiztos, hétgólos (16:9) győzelmet aratott felette. Az európaiszuperkupa- és magyarkupa-győztes nem sokáig engedett teret a hevesieknek, az első negyed során Stefan Mitrović duplázott, Nikola Jakšić, Aaron Younger és Kállay Márk is betalált, miközben Vogel Soma rendre útját állta az egri lövéseknek, és csak kétszer került kapujába a labda. A második és harmadik negyedben valamivel jobban játszott a vendégegyüttes, ám Sedlmayer Tamás villanásaival magabiztosan tartotta előnyét a haza gárda. A záró játékrész is egri góllal indult, ám válaszként hármat lőtt Varga Zsolt gárdája, így az idényben negyedszer is legyőzte Dabrowski Norbertéket, ráadásul fölényes győzelemmel hangolt a szombaton, december 22-én esedékes, Szolnok elleni magyar szuperkupára.

A Szolnok egyébként az Olimpiakoszt fogadta szerdán, s a szezon eddigi legjobb játékával közel állt a bravúrhoz, végül 9:9-es döntetlent játszott.

A belgrádi Crvena zvezda sehogy sem tud kilábalni a gödörből, ezúttal a Steauától szenvedett csúfos vereséget (8:3).