XIII. NŐI KÉZILABDA-EB

Győzelem a végére

Kovacsics Anikó és Crina-Elena Pintea párharca a középdöntő utolsó mérkőzésén (Fotó: MTI)

A magyar női kézilabda-válogatott 31:29-re legyőzte Romániát a franciaországi Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában. Kim Rasmussen együttese az első félidőben végig futva az eredmény után, többgólos hátrányból fordítva végül döntetlenre (17:17) mentette a játékrészt. A szünetet megelőzően egyik oldalon sem volt kiemelkedő kapusteljesítmény, emellett a magyarok védekezése sem állt teljesen össze, a NeaguPintea párost nehezen tudták semlegesíteni. Támadásban különösen a szélsők találták fel jól magukat, s amint elkezdték gyorsítani a játékot, a felzárkózás is sikerült.

A térfélcserét követően a magyar válogatott nem veszített lendületéből, a támadók ott folytatták, ahol abbahagyták, ráadásul a védelem is felívelő formát mutatott, így tíz perc játék után Kovacsicsék már két góllal vezettek, majd a félidő közepére állva hagyták Romániát, és végül két góllal győztek.

A másik csoportban Oroszország elszenvedte első vereségét, a svédek kilenc góllal nyertek, így a franciáknak a nap utolsó mérkőzésén, Szerbia ellen legalább döntetlent kellett játszaniuk a továbbjutáshoz. Ljubomir Obradovićék számára nem volt különösebb jelentősége a találkozónak.

I. középdöntős csoport, 5. forduló: Dánia–Montenegró 24:23, Svédország–Oroszország 39:30, Szerbia–Franciaország 28:38.