Felemás hétvége a szerbeknek

Jó teljesítményt mutattak a szerb kosarasok hétvégén a tengerentúlon, de csapatjaik negatív mérleget könyveltek el.

Nikola Jokić Denvere keleten turnézott. Csütörtökön még a floridai Orlandóban ünnepeltek hosszabbítás után (112:112, 118:124), a fiatal zombori center két lepattanóra volt szezonbeli harmadik tripla duplájától (12 pont/13 gólpassz/8 lepattanó). Szombaton és vasárnap azonban már a Charlotte és az Atlanta otthonában is vereséget szenvedett a Nuggets (113:107, illetve 106:98), soványka vigasz számunkra, hogy Nikola stabilan hozta a formáját (16/6/11 és 24/7/11). A Denver a két vereség ellenére a rendkívül szoros Nyugati főcsoport harmadik helyén áll (17 győzelem/9 vereség).

Csupán eggyel kevesebb győzelmet számlál (16/9) Jokićék mögött a Los Angeles Clippers, amelynek a szerb párosa közül csak Boban Marjanović lépett parkettre (Miloš Teodosićot ismét mellőzték). A népszerű „Bobi” csapata a Miamit fogadta, és nagy meglepetésre vaskos pofonba szaladt a Staples Center hazai közönsége előtt (98:121). A toronymagas szerb center 13 percet játszott, ez alatt 8 pontot és 4 lepattanót írt be.

Továbbra is a rájátszás-zóna határán táncol a Sacramento (13/12). Szombat hajnalban a LeBron James-szel szebb napokat látott Cleveland otthonában diadalmaskodtak a „Királyok” (110:129), és a nagy pontszórásból Bogdan Bogdanović és Nemanja Bjelica is becsülettel kivette a részét (15-13 pont). Másnap azonban a keleti negyedik Indiana már nagy falat volt a Kings számára (107:97). Bogdan Indianában 11 pontot és 6 lepattanót gyűjtött, Nemanja pedig soványka 6 pontja mellé figyelemre méltó 12 gólpasszt osztott ki.