A magyar lányok megverték a németeket!

26:25 arányban verte Magyarország Németországot a franciaországi női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében.

Kim Rasmussen csapata a félidőben 12:10-re vezetett. A hajrára a német lányok kiegyenlítettek, majd az utolsó percekben többször is vezettek.

Az idegtépően izgalmas végjátékban a magyarok előbb kivédekeztek egy német támadást 25:25-nél, majd néhány másodperccel a dudaszó előtt Háfra Noémi belőtte a győztes gólt. A németeknek még volt esélyük egy időntúli szabaddobásra, de ez fennakadt a mieink blokkoló kezein.

Magyarországnak a középdöntős 2. csoportban jelenleg 4 pontja van, ugyanannyi, mint a németeknek, a románoknak és a hollandoknak, de utóbbi két csapat kettővel kevesebb meccset játszott.

A csoport első két helyezettje az elődöntőbe jut, a csoportharmadik az Eb 5. helyéért játszhat majd.