2024. április 24., szerda
XIII. NŐI KÉZILABDA-EB

A franciák beérték az oroszokat

Csütörtökön megkezdődtek a női kézilabda-Európa-bajnokság középdöntőjének mérkőzései, a sort a Dánia–Franciaország találkozó nyitotta, ahol a házigazdák magabiztosan, hat góllal (29:23) nyertek, így pillanatnyilag vezetik a táblázatot. Hazai szempontból kissé nehézkesen indult a találkozó, 4:3-as hátránynál sikerült rendezni a sorokat, ekkor viszont beindult a francia gépezet, az első játékrész hajrájára hatgólos előnyt kovácsoltak a gallok. A térfélcserét követően sem csökkent a hazaiak fölénye, a dánok nem tudtak közelebb férkőzni. Hátul Amandine Leynaud most is kiválóan, 43 százalékos hatékonysággal védett, miközben elöl Estelle Nze Minko remekelt, hat gólt szerzett, amivel csapata és a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyult, később a meccs emberének is megválasztották. A franciák ezzel a győzelemmel beérték az élen álló, a középdöntőbe egyedüliként négy pontot hozó Oroszországot.

A forduló másik mérkőzésén Montenegró sem ismert kegyelmet a svéd válogatottal szemben, rögtön a kezdés után magához ragadta a kezdeményezést, s a 22. percben – az egyébként kilenc találatig jutó – Jovanka Radičević vezérletével már hét góllal vezetett. A második felvonást kissé gyengén kezdték a szlávok, ám hat perc gólcsendet követően ismét belendültek, s az utolsó tíz percre már hét góllal jobban álltak a riválisnál. A hajrában a skandinávok felzárkóztak ugyan, szorossá tették a végeredményt, többre azonban már nem volt idejük.

A csoport következő fordulóját szombaton rendezik, Svédország Franciaországgal mérkőzik (15.00, Sport 2 és RTS 2), míg a szerbek az oroszokkal találkoznak (18.00, Sport 2 és RTS 2).

I. középdöntős csoport: Dánia–Franciaország 23:29, Svédország–Montenegró 28:30.