2024. április 16., kedd

Két tizenegyes és három pont a Monacónak

Rendkívül fontos alsóházi rangadót játszott az Amiens és a Thierry Henry által vezetett Monaco kedden este a francia bajnokság 16. fordulójában. Győzelmének köszönhetően a hercegség csapata elmozdult a kiesőzónából, az utolsó három mérkőzésen pedig két győzelmet számlálnak a Ligue 1-ban. A kiegyenlített csatát két tizenegyes döntötte el, az elsőt az első, a másodikat a második félidő végén lőtte Radamel Falcao. Az alsó- mellett a felsőházban is derbire került sor, ugyanis a Montpellier és a Lille csapott össze. A második hely sorsáról döntő összecsapást végül az idegenben futballozó Lille nyerte meg a 6. percben szerzett góllal.

Angliában sem pihennek a labdarúgók, kedden a Manchester City játszott meglepően szoros meccset a Watforddal. Bár Guardioláék végig irányítottak, csak az első játékrész végén találtak utat az ellenfél kapujába. A tetszetős támadások eredménye a 40. percben mutatkozott meg: Mahrez beadása után Leroy Sané a mellkasával juttatta a labdát Foster hálójába. Mahrez egy assziszt után góllal is hozzájárult a három pont megszerzéséhez, ő Gabriel Jesus passzát váltotta találatra. A Watford ezek után sem állt meg, amit a statisztika is alátámaszt: a második félidőben a hazaiak nyolcszor próbálkoztak, míg a City csak ötször. A hajrát Doucoure tette izgalmassá, aki öt perccel a rendes játékidő vége előtt szépített, de egyenlíteni – többek között Ederson időhúzásának köszönhetően – már nem tudtak a Darazsak.

Spanyolországban a kupaküzdelmek borzolják a kedélyeket, ám egyelőre minden a papírforma szerint alakul, hiszen a La Liga csapatai kvalifikálták magukat a következő körbe.

I. LIGA

Egy pontra az éllovastól

Zenta: TSC–Inđija 2:1 (0:0)

Zentai stadion, 1100 néző, vezette: Nikolić (Kragujevac). Góllövők: Tomanović a 75. és Szilágyi 78. percben, illetve Vraštanović az 50. percben.

TSC: Filipović, Svitić, Branković, Tomanović, Milisavljević (Galić), Miličević, Szilágyi, Ponjević, Babić, Plavšić (Bastajić), Arsenijević (Skopljak).

Inđija: Preković, Vraštanović (Bijeličić), Ivančević (Smiljanić), Lukić, Ilić, Kiković, Stoijlković, Mirosavljević (Bađi), Anđelković, Janjić, Rogač.

Több szakember egybehangzó véleménye szerint a liga jelenlegi két legjobb csapata csapott össze a színvonalas mérkőzésen. Az első félidőben a topolyaiak kezdeményeztek többet, a vendégek is derekasan küzdöttek, de igazi helyzetek nem is adódtak. A fordulót követően mindkét csapat még fokozottabb iramban próbált meg gólt szerezni, és ez a vendégeknek sikerült is, amikor Vraštanović mintegy 16 méterről egy jól irányzott lövéssel csavarta a labdát a kapu jobb felső sarkába. Nem sokkal később a vendégek egy kapufát is lőttek, a TSC pedig tempós, célratörő játékkal próbált meg gólt szerezni, ami sikerült is, amikor a szögletből beadott labdát Tomanović, a csapatkapitány fejelte a hálóba. Szokásukhoz hűen a gól után csak még jobban rákapcsoltak a topolyaiak, és nem sokkal később Szilágyi lőtt ismét egy remek gólt. A megérdemelt győzelmet követően a TSC most mindössze 1 ponttal van lemaradva az éllovastól.

A 21. forduló: Žarkovo–Becse 2:1, Metalac–Trayal 3:1, Javor Matis–Teleoptik 1:0, Zlatibor–Sloboda 3:0, Sinđelić–Borac 3:1, Budućnost–Radnički 1923 0:1, Bežanija–Novi Pazar 2:0.