KARATE

Harminchárom csókai érem

A Csóka Karateklub versenyzői a hétvégén szép sikereket értek el Belgrádban: az idősebb pionírok számára megrendezett kupa csapatversenyében elhódították a legjobbnak járó serleget, emellett rendkívül jól teljesítettek a Slobodan Vučinić-emlékversenyen is.

A korosztályos kupában 39 egyesület mintegy 340 versenyzője méretett meg, míg az emlékverseny keretein belül csatlakozott hozzájuk még 46 külföldi egyesület (Romániából, Boszniából és Szlovéniából), így több mint 650 karatézó küzdött a legjobbaknak járó elismerésekért.

A csókaiakat 19 versenyző képviselte, a csapatverseny mellett egyéniben is kiválóan szerepeltek, a kupában összesen 33 érmet szereztek, ebből 13-13 aranyat, illetve ezüstöt, valamint 7 bronzot. A második helyen az újvidéki Shotokan 021 végzett, a harmadik pedig a szabadkai Spartacus Enpi csapata lett.

A Tisza-parti versenyzők közül Danijel Vilovski, Jovan Vilovski és Karácsonyi Éva kiemelkedő teljesítményt nyújtott.