2024. április 23., kedd
VÍZILABDA

Elkerülhető vereség Olaszországban

A magyar női vízilabda-válogatott egygólos (13:12) vereséget szenvedett Olaszországban a világliga, illetve Európa-kupa selejtezőjének második fordulójában. Bíró Attila szövetségi kapitány nem kertelt és nem szépített a mérkőzést követően, az első negyed gyenge játéka (0:4) után hihetetlen energiákat mozgósítva zárkózott fel, és fordított a harmadik negyedre a csapat, ám a végjátékban megengedhetetlen hibák sorozatát követte el, és magát verte meg.

Akkor nem érdemel a csapat győzelmet ilyen mérkőzésen, ha ennyi ziccert parlagon hagy. A kezdést most nem is említeném, de sikerült visszajönnünk, fordítani. Jól dolgozunk mezőnyben, szétúsztuk őket, volt, amikor fizikálisan roppantottuk meg az ellenfelet, volt, amikor taktikailag, összességében azonban ez a három együtt valahogy nem állt össze: belehibázgattunk a helyzetekbe, a védekezésbe, és taktikailag is rontottunk. Itt csapatszinten és egyéni szinten is meg kell tanulni sürgősen dolgokat, aki erre nem képes, az nem lehet válogatott szintű játékos” – nyilatkozott csalódottan a kapitány.