XIII. NŐI KÉZILABDA-EB

A magyarok hozták a kötelezőt

A magyar női kézilabda-válogatott a papírformának megfelelően legyőzte a horvátokat a franciaországi Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, Kovacsics Anikó csapatkapitány vezérletével és Bíró Blanka remek védéseivel 24:18-ra nyertek.

Kovacsics Anikó (középen) ezúttal győzelemre vezette csapatát (Fotó: MTI)

Az esélyesség terhe kissé rányomta bélyegét a mérkőzés elejére, a horvát betörések és a beállós az első félidő során igencsak megnehezítette a magyarok dolgát. Kim Rasmussen szövetségi kapitány igyekezett rendezni a sorokat és rendet tenni a fejekben, amint kissé lenyugodtak a kedélyek, a lányok elkezdtek felszabadultabban játszani. A védekezés a kezdetektől jól működött, ami az első, hollandok elleni mérkőzéshez képest ütőképesebb, gyorsabb, dinamikusabb támadásokat is eredményezett. A pontossággal ugyan akadtak még gondok, így is négygólos (13:9) vezetéssel mehetett pihenni a magyar csapat.

A szünetet követően Kovacsicsék belelendültek, hamar hatgólosra növelték előnyüket, így azok a játékosok is lehetőséget kaptak, akik eddig nem léphettek pályára. A magabiztos vezetésnek köszönhetően Rasmussen igyekezett újabb formációkat, taktikai elemeket élesben is kipróbálni, ami jól is sikerült, a félidő közepére a magyarok megduplázták az első harminc perc során szerzett előnyüket, végül pedig hat góllal nyertek.

Nagyon csúnya és rossz mérkőzés volt, nem teljesítettünk elég jól, sok sérülést szereztünk. Nem igazán találtuk a sebességünket és az 5:1-es védekezésük ellenszerét. A tapasztalatlanság miatt nehezen nyugodtunk meg, szerencsére a védekezésünk és a kapusunk jól teljesített, ez döntött – értékelt a mérkőzés után Rasmussen szövetségi kapitány.