FÉRFI VB-SELEJTEZŐK

Maradt remény februárra

Magyarország–Hollandia 78:78, h. u. 91:86 (12:15, 22:14, 22:24, 22:25, 13:8)
Megvan a létfontosságú magyar győzelem (Fotó: MTI)

Kulcsfontosságú meccsen, hosszabbítás után verte meg a sereghajtó Hollandiát a magyar válogatott a jövő évi kínai vb selejtezőjén. Stojan Ivković csapata sokáig néhány pontos hátrányból futott az eredmény után, de a második negyed utolsó percei jól sikerültek, így ötpontos előnnyel mentek a hosszú pihenőre a magyarok. A harmadik negyedben aztán folyamatosan tartotta stabil előnyét a házigazda, sőt az utolsó tíz percre sikerült megnyugtató tíz pont fölé tornázni a vezetést. Innen azonban idegtépő végjátékban egyenlítettek a hollandok, és csak az 5 perces hosszabbításban nyerte meg a meccset Magyarország.

További eredmények: Litvánia–Horvátország 79:62, Lengyelország–Olaszország 94:78.

13

Az utolsó selejtezős periódus február végén lesz, a magyarok 22-én Olaszországba utaznak, 25-én pedig a horvátokat fogadják. Az első három csapat jut ki a vb-re.

Szerbia ma este játszik a görögök ellen Belgrádban.

Vb az Európa-bajnok nélkül

Az időpontok miatt sokat kritizált vb-selejtezők sajátossága, hogy számos válogatottban – így a szerbben is – nem játszanak a legnagyobb ászok, klubbéli kötelezettségeik miatt. A Sasok öt NBA-játékosának hiánya miatt például még mindig nem bizonyosodott be, hogy ott lesznek-e jövőre Kínában, holott ennek fel sem kellene merülnie kérdésként. Az oroszoknak is küzdeniük kell még, de van egy ország, amely ennél is sokkal súlyosabb árat fizetett a torlódás miatt: a 2017-es Európa-bajnok Szlovénia jócskán lemaradva sereghajtó helyen áll csoportjában, és az utolsó három meccsétől függetlenül már eldőlt, hogy biztosan nem lesz ott a kínai vb-n.