2024. április 24., szerda
BIRKÓZÁS

Nyolc óra várakozás, négy érem

A Zenta Birkózóklub kilenc utánpótláskorú gyerekkel indult meg Ukrajnába, mert Beregszászon idén is megtartották azt a hagyományos versenyt, amelyre ezúttal 12 országból mintegy 670 versenyző nevezett be. Az, hogy öt, illetve három órát kellett rostokolniuk az egyébként elhíresült ukrán határon, mindez nem szegte a kedvét a lurkóknak, és szombaton, valamint vasárnap összesen négy érmet szereztek a két korcsoportban. A pioníroknál Berkec Dejan (41 kg) és Vámos Antal (44 kg) bronzérmet nyert, Berkec Dániel (38 kg) is az ilyen veretű éremért harcolt, de kikapott, és 5. lett, a kadétoknál Zónai Zsolt (45 kg) ezüstérmes lett, Göblös István (48 kg) pedig szintén a harmadik helyen végzett. A csapatot Zörgő László edző vezette.

Rájátszás Zentán

Mint ahogy azt már hírül adtuk, az idei Szuperliga rájátszását ma (szombaton) Zentán rendezik meg. Az első elődöntő (Partizan–Radnički) 15 órakor kezdődik a sportcsarnokban, a második, akár döntőnek is beillő Proleter–Spartacus összecsapás 16 órától lesz műsoron. A bronzmérkőzést 17 órától rendezik meg, majd a rövid nyitóünnepség után a döntőt 18 órától tartják meg.