Szárnyal a TSC

A topolyaiak ezúttal a Metalacot leckéztették meg idegenben – Kolbászfesztivál és győzelem: Szép az élet Adorjánon!

SZUPERLIGA

A 16. forduló: Partizan–Dinamo 6:0, Radnik–Mladost 1:0, Vojvodina–Zemun 0:0, Čukarički–Rad 2:1, Napredak–Mačva 2:0, Spartacus–OFK Bačka 3:0, Voždovac–Proleter 0:0, Radnički (N)–Crvena zvezda 2:2.

7

A következő forduló (december 1-jén): Dinamo–Radnički (N), Crvena zvezda–Voždovac, Proleter–Spartacus, OFK Bačka–Napredak, Mačva–Čukarički, Rad–Vojvodina, Zemun–Radnik, Mladost–Partizan.

I. LIGA

Gornji Milanovac: Metalac–TSC 2:5 (1:2)

Gornji Milanovac-i városi stadion, 1000 néző, vezette: Milanović (Ćuprija). Góllövők: Savić a 18. és Kecap a 79., illetve Babić a 41., Arsenijević a 42., Szilágyi a 47., Miličević a 64., Plavšić a 90. percben.

Metalac: Kostić, Vranjanin, Ilić, Tomić (Grbović), Vukadin, Krstić (Anđić), Vukmanović (Kecap), Savić, Mlađović, Mijailović, Koraksić.

TSC: Filipović, Svitić (Bečelić), Branković, Tomanović, Miličević, Szilágyi (Galić), Ponjević, Bastajić, Babić, Plavšić, Arsenijević (Milisavljević).

Folyatja jó szereplését a topolyai gárda. A kezdő sípszótól harcias, nyílt mérkőzést játszott a két csapat. A 18. percben Savić révén a hazaiak jutottak ugyan vezetéshez, ekkor még úgy tűnt, hogy akár otthon tarthatják a pontokat, de aztán a félidő vége előtt gyors egymásutánban Babić, majd Arsenijević is betalált, így a vendégek előnyével vonultak pihenőre a játékosok. A folytatás második percében Szilágyi növelte csapata előnyét, majd a 64. percben Miličević is betalált az ötletesen és szépen játszó vendégcsapatból. Kecap révén a hazaiak a 79. percben még szépíteni tudtak, de az utolsó percben Plavšić góljával kialakult a végeredmény, amely összességében ennek a sportszerű és jó iramú találkozónak az erőviszonyait is hűen tükrözi.

A TSC csapata ezzel az első liga közvetlen élmezőnyébe zárkózott fel. Szerdán még a Javor ellen le kell játszania elmaradt hazai mérkőzését Zentán.

A 19. forduló: OFK Žarkovo–Inđija 2:0, Metalac–TSC 2:5, Javor–Becse 1:2, Zlatibor–Trayal 2:0, Sinđelić–Teleoptik 3:1, Budućnost–Sloboda 2:0, Bežanija–Borac 1:2. A Novi Pazar–Radnički 1923 találkozót ma játsszák.

7

A következő forduló (december 1-jén): Inđija–Novi Pazar, Radnički 1923–Bežanija, Borac–Budućnost, Sloboda–Sinđelić, Teleoptik–Zlatibor, Trayal–Javor, Becse–Metalac, TSC–OFK Žarkovo.

I. VAJDASÁGI LIGA

A 17. forduló: Dinamo–Cement 1:1, Radnički (ÚP)–ČSK 1:2, Radnički (M)–Mladost 5:0, Bratstvo–Srbobran 5:3, Hajduk–Vršac 1:1, Bácska 1901–Radnički (N) 1:3, Crvena zvezda–Železničar 0:1, Dunav–Kabel 1:3, Borac–Omladinac 1:3.

10

A bajnokság tavasszal folytatódik. A következő forduló: Cement–Omladinac, Borac–Kabel, Dunav–Železničar, Crvena zvezda–Radnički (N), Bácska 1901–Vršac, Hajduk–Srbobran, Bratstvo–Mladost, Radnički (M)–ČSK, Radnički (ÚP)–Dinamo.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Adorján: Tisza–Polet (Bácsordas) 4:0 (1:0)

Adorjáni pálya, 50 néző, vezette: Kisin (Bács). Góllövők: Todorović a 27., Šicar az 57., Borsos a 68., Csanádi a 80. percben.

Tisza: Tasić, Lazić (Vujaklija), Panić, Mandić, Šicar, Tači, Borsos (Šaban), Čabrilo, Đuranović (Csanádi), Todorović, Šijačić.

Polet: Marković, Glagojević, Stanojković, Ž. Stanković, S. Stanković, P. Jovović, M. Stošić, Anđelković, A. Jovivić, A. Stošić, Malinović.

Az őszi idény utolsó fordulójában a kellemetlen, hideg és esős időben az adorjániak megszerezték hetedik győzelmüket. A hazaiak kezdettől fogva nagy mezőnyfölényben voltak, de eleinte a helyzeteket kihagyták. A 27. percben Todorović szabadrúgásával szerezték meg a vezetést. A szünet után teljesen felülkerekedtek a hazaiak. Az 57. percben Šicar megszerezte nyolcadik gólját az őszi idényben. A hajrában a vendégek fáradni látszottak, és nem sokszor jutottak el a hazaiak térfelére. A Tisza-parti fiúk még kétszer voltak eredményesek. A 68. percben Borsos egy jobb oldali előreívelést juttatott a hálóba. Az utolsó percekben a hazaiak a fiatal Csanádi révén négy gólra növelték előnyüket. Így a vendégek történetük harmadik adorjáni vendégszerepléséről is pont nélkül távoztak.

Hódság: Tekstilac–Bajsa 0:3 (0:2)

Hódsági pálya, 100 néző. Vezette: Sipos (Szenttamás). Góllövők: Mihalecz a 7., Kocsis a 27. és Szakács a 73. percben.

Tekstilac: Ignjatović, Radojičić (Latinović), Milenković, Dakić, Josović, Ognjenović, Prelić(Spasić), Milenković, Mitrović, Stevanović (Ilić), Đokić.

Bajsa: Damjanović, Marjanović, Tresiglavić, Latyák, Majoros, Zsemberi, Kocsis (Szakács), Majkić, Krivokapić, Mihalecz, Manojlović (Tóth).

A jó formában játszó basaiak már a találkozó elején megszerezték a vezetést, ekkor egy jó beadást Mihalecz fejelt a hálóba. A második gól előtt Tresiglavić futott el a védőktől a jobb szélen, a pontos beadásra pedig Kocsis bólintott rá, beállítva a félidő eredményét. A bajsaiak végig fölényben játszottak, a második játékrészben egy támadást követően a csereként beállt Szakács is gólt szerzett.

A 15. forduló: Budućnost–Mladost (T) 0:1, Tisza–Polet 4:0, Mladost (A)–Mladost (P) 2:1, BSK–Vrbas 2:3, Radnički (Z)–Radnički 1912 0:1, Tekstilac–Bajsa 0:3, Crvenka–Bácska 1:1, Sloga–Tavankut 4:1.

6

A bajnokság tavasszal folytatódik. A következő forduló: Mladost (T)–Tavankut, Sloga–Bácska, Crvenka–Bajsa, Tekstilac–Radnički 1912, Radnički (Z)–Vrbas, BSK–Mladost (P), Mladost (A)–Polet, Tisza–Budućnost.

VAJDASÁGI LIGA – KELET

A 15. forduló: Radnički (S)–Krajina 1:2, ŽAK–Jedinstvo (BK) 1:2, Proleter–Vojvodina 0:2, BAK–Sloboda 0:1, Sloga–Radnički (K) 3:1, Kozara–Mladost 2:1, Jedinstvo (TB)–Kikinda 5:0, Begej–Budućnost 0:1.

6

A bajnokság tavasszal folytatódik. A következő forduló: Krajina–Budućnost, Begej–Kikinda, Jedinstvo (TB)–Mladost, Kozara–Radnički (K), Sloga–Sloboda, BAK–Vojvodina, Proleter–Jedinstvo (BK), ŽAK–Radnički (S).

VAJDASÁGI LIGA – DÉL

A 15. forduló: Radnički (Š)–Sloga (E) 1:0, Sremac–Hajduk (B) 1:1, 1. Maj–Sloga (T) 4:0, Jedinstvo–Hajduk (D) 1:3, Tatra–Podunavac 3:1, Hajduk (Č)–Podrinje 0:4, Jugović–Borac (S) 0:0. A Laćarak szabad volt.

0

A bajnokság tavasszal folytatódik. A következő forduló: Sloga (E)–Borac (S), Jugović–Podrinje, Hajduk (Č)–Podunavac, Tatra–Laćarak, Jedinstvo–Sloga (T), 1. Maj–Hajduk (B), Sremac–Radnički (Š), a Hajduk (D) szabad.

SZABADKAI LIGA

Tiszaszentmiklós: Sloga–Sutjeska 4:1 (0:1)

Sloga-pálya, 80 néző, vezette Simendić (Mohol). Góllövők: Bauk az 51., az 54. és a 65., Banov a 63., illetve Jakić a 34. percben.

Sloga: Stijović, Tornjanski (Radić), Terzin, Zivlak (Živanović), Ilić, Đukić, Bauk, Banov, Marko Mijić, Miroslav Mijić, Savić (Bulatović).

Sutjeska: Gašović, Glumac, Bajić, Drinčić, Kostić, Dimić, Andrić, Peković, Pljuco, Pejić (Bajić), Jakić.

A Sloga csapata győzelemmel fejezte be az őszi idényt. A vendégek az első félidőben még egyenrangú ellenfélnek bizonyultak. A 23. percben az ellenféllel való ütközést követően Zivlak a földön találta magát, majd később a kórházba szállították. A 34. percben Jakić meglepte a hazaiak kapusát, Stijovićot, így a vendégek térhettek előnnyel pihenőre. A második játékrészben nagyot változott a játék képe Bauk vezetésével, aki egymaga háromszor is eredményes tudott lenni, így a hazaiak megfordították az eredményt.

Hajdújárás: Vinogradar–Obilić 1:1 (1:1)

Hajdújárási sportközpont, 80 néző, vezette: Cvetković (Verbász). Góllövők: Davidović (büntetőből) a 34., illetve Sarapa a 13. percben.

Vinogradar: Žužo, Budimir, Paunović, Haskó (Káposzta), Ušumović, Kaurin, Ćuk, Kujundžić, Nágel, Davidović, Abadžić (Mirkonj).

Obilić: Zarić, Kašić, Lazić, Barjaktarović, Ostrogonac, Radulović, Živkov (Romić), Sarapa, Popov (Stipančević), Vuković (Keča), Dabevski.

Döntetlennel zárta az őszi idényt a Vinogradar. Az első negyedóra a vendégek jegyében telt, és a 13. percben egy jobb oldali szabadrúgás után Sarapa megszerezte a vezetést a törökkanizsaiaknak. A kapott gól után rendezte sorait a Vinogradar, és előbb Davidović, majd Kujundžić veszélyeztette a tavaly még Hajdújáráson védő Zarić kapuját. A 22. percben egy eladott labda után Dabevski törhetett kapura, de Žužo magabiztosan fogta a hosszú sarokba tartó labdát. Négy perccel később egyenlíthetett volna a Vinogradar, de Ćuk kihagyta a kihagyhatatlant, miután egy jobb oldali beadást a kapu torkából lőtt mellé. Újabb tíz perc elteltével Kaurint lökték el a vendégek tizenhatosában, a jogosan megítélt büntetőből pedig Davidović egyenlített. A második félidő első részében főleg a középpályán folyt a játék, egészen a 74. percig, amikor az egykori Vinogradar-játékos, Lazić adta el a labdát, Abadžić egyedül törhetett így kapura, de sokat pepecselt, és a vendégvédők szerelték. Három perccel később egy szögletet követően az egyik törökkanizsai védő kézzel ért a labdába, Cvetković azonban nem ítélt büntetőt a hazaiak javára. Az utolsó tíz percet, Davidović sérülése miatt, tíz emberrel játszották végig a hazaiak. Srđan Kaurinnak, a Vinogradar edzőjének hiába állt még egy cserelehetőség a rendelkezésére, a cserekapuson kívül több játékos már nem ült a hajdújárási kispadon.

A 15. forduló: Preporod–Jadran 1:2, Vinogradar–Obilić 1:1, Đurđin–Proleter (RS) 1:1, Njegoš–Radnički 2:0, Panonija–Iskra 1:2, Vojvodina–Napredak 6:2, Sloga–Sutjeska 4:1, Proleter (Nj)–Zenta 1:1.