Moholi siker a községi rangadón

Adán hét, Tornyoson tíz gól született

TISZA MENTI LIGA

Ada: AFK–Bácska 2:5 (2:3)

Rekreációs központ, 300 néző, vezette: Zekonja (Nagykikinda). Góllövők: Nagypál (11-esből) az 5., Világos a 34. illetve Stefanović a 8. és Morović a 26., a 32., a 66. és a 75. percben.

AFK: Varsi, Világos, Vujić, Pekó, Šević (Golubović), Péter, Bikicki (Stepančev), Kiss, Laták, Nagypál (Grdanov), Pozsár.

Bácska: Đukić, Kuburić (Dongó), Simendić, Vlajković, Krizsán M., Ferenc, Krizsán P., Vrbaški (Parabućski), Morović (Jeremić), Cvitkó, Stefanović.

A moholi csapat folytatta sikersorozatát, megérdemelten diadalmaskodott a községi rangadón is, Morović négy góljának köszönhetően. A moholiak kitűnően megszervezték védelmüket, végig kitámadtak, és remekül kihasználták gólhelyzeteiket. Az első félidőben egyenrangú küzdelem folyt a pályán. Két gyors góllal indult a találkozó, előbb Pozsár buktatása után a megítélt büntetőt Nagypál értékesítette, majd moholi szögletet követően Simendić fejese után a labda a felső kapufáról pattant a mezőnybe, és Stefanović közelről a hálóba kotorta. A 26. percben az előreívelt labdát Stefanović kaparintotta meg, Morovićhoz passzolt, aki közelről megszerezte a vezetést a moholiaknak. Hat perccel később Cvitkó ívelt a kapu elé, védelmi hiba után Morovićhoz került a labda, aki sarokkal ért el újabb gólt, és növelte a moholi vezetést. A 34. percben Vujić bal felső sarokba tartó fejesét védte Đukić, de Világos közelről a kapuba bombázott. A 39. percben Cvitkó lövése kerülte el kissé az adai kaput. A 44. percben az adai védelem hibáját követően a szemfüles Morović kaparintotta meg a labdát, és lőtt, de Varsi bravúrral védett. A szünet után az adai csapat egyre többet támadott, de védelme fellazult, amit a moholiak ügyesen kihasználtak, és újabb gólokat értek el. A 66. percben rossz lescsapda után Parabućski szökött meg a védőktől, Morovićhoz passzolt, aki közelről nem hibázott. Öt perccel később Krizsán Péter végzett el szabadrúgást 30 méterről, lövése kissé célt tévesztett, kapu fölé szállt. A 75. percben egy előreívelt labdát Stefanović kezelt le a bal oldalon, továbbította középre Morovićhoz, aki belőtte negyedik gólját a találkozón. A mérkőzés utolsó gólszerzési lehetősége az adaiak előtt adódott: Laták Ádám szökött meg a védőktől, kedvező helyzetben a kimozduló kapusba lőtte a labdát. A látottak alapján a moholi csapat fölényes győzelme teljesen megérdemelt.

Tornyos: Tornyos–Potisje 7:3 (5:0)

Tornyosi pálya, 40 néző, vezette: Jurić (Zenta). Góllövők: Rusák a 26., az 58., a 90., Homolya M. a 35., a 43., Karácsonyi a 28., Horváth (öngól) a 31., illetve Apró az 55., a 76., Balgó a 81. percben.

Tornyos: Deák, Nagy No., Szőke (Kovács), Nagy Ni., Homolya G., Tóth Bagi (Tóth), Kaszás, Kokrehel, Karácsonyi (Nagy E.), Homolya M., Rusák.

Potisje: Bohata, Kiss, Horváth, Papdancsó, Nagy O., Balgó, Csehák (Törteli), Kávai (Gavrić), Domonkos, Apró, Muhi.

Eseménydúsan indult a 14. forduló nyitómérkőzése: előbb Bohatának kellett védenie Karácsonyi középre tartó lövését, majd a túloldalon Muhi lőtt nem sokkal fölé. A 24. percben Kaszás fejese a felső kapufán csattant, két perc múlva pedig megszületett a találkozó első gólja: jó ütemű kiugratás után Rusák lőtt a vendégek kapujába. A tornyosiak vezető találata után közel húszperces rövidzárlat állt be a Potisje játékában, a kék-fehérek védelme hibát hibára halmozott, amit a fiatal tornyosi csapat ki is használt, és már az első félidőben ötgólos előnyre tett szert. A folytatásban a magyarkanizsaiak is megtalálták a góllövő cipőjüket, az 55. percben a csapatkapitányi karszalagot viselő Apró Levente 25 méterről meglepte a kapuján kívül álló Deákot, majd hét perc múlva ugyanő helyezett egy 18 méteres szabadrúgásból a bal alsó sarokba, a 81. percben pedig Balgó lőtte ki távolról a bal felső sarkot. Ám mindez csak az eredmény kozmetikázására volt elég, a hazaiak ugyanis a második félidőben is szereztek két gólt, így a végén 7:3-as győzelmet ünnepelhettek. A tíz gólt hozó tornyosi rangadó legjobbja a fiatal Rusák Áron volt. A mindössze 16 éves támadó mindhárom gólját úgy lőtte, hogy előbb rutinosan elfektette a kapust, majd higgadtan a hálóba gurított.

Orom: Šampion–Slavija 0:0

Oromi pálya, 30 néző, vezette: Simendić (Mohol).

Šampion: Csóti, Stojičić Sa., Virág, Csanádi, Malagurski, Milunović, Stojičić Sl., Pisarić, Krajnović (Lackó), Bíró, Körmöci.

Slavija: Arsenov J., Remete, Cavedes, Grujin, Dimović, Arsenov S., Maluckov, Erić, Huszák I., Elezović, Huszák J.

Idei utolsó hazai bajnokiján az oromi csapat ugyan végig veszélyesebben futballozott ellenfelénél, a zöld mezesek azonban a vendégek kapuja előtt rendre pontatlannak bizonyultak, így nem tudtak győzelemmel búcsúzni a hazai pályától. A 10. percben az oroszlámosi védelem hibája után Bíró elé került a labda, akinek közeli lövését Arsenov a kapufára tolta, a 35. percben pedig Milunović szöglete után Malagurski fejelt közelről fölé. Öt perc múlva a vendégek előtt is adódott egy lehetőség, Maluckov erős lövését azonban Csóti hárítani tudta. A hazaiak a folytatásban is kidolgoztak néhány helyzetet, ám a befejezésekbe mindig hiba csúszott. Az 55. percben Csanádi szabadrúgását piszkálta ki a jobb alsó sarokból a kapus, a 70. percben pedig Milunović lőtt centikkel mellé. A hajrában Dimović pár percen belül összeszedett két sárga lapot, így a bánáti együttes az utolsó negyedórát tíz emberrel volt kénytelen végigjátszani. A 80. percben egy nagy kapu előtti kavarodás végén Malagurski lőtt öt méterről fölé, majd az utolsó percben ismét az oromiak csapatkapitánya került helyzetbe, ám közeli fejese mellészállt. Az utolsó pillanatokban a vendégek megfogyatkoztak a kispadon is, a moholi játékvezető ugyanis szövegelésért kiállította a Slavija edzőjét.

Podlokány: Hajduk–Tisza 0:0

Hajduk-pálya, 40 néző, vezette: Popović (Nagykikinda).

Hajduk: Panić, Hajder (Miškov), Brkljač (Márta), Horváth, Rankov, Radaković, Elezović, Mendebaba, Lazić, Banjac, Onjin.

Tisza: Radić, Zombori, Lengyel F., Süli, Mojsin, Radanov (Ignjin), Maletin (Jenei), Lengyel G., Nenadov, Kocsis (Bús), Fodor.

Az addig sportszerű mérkőzés a 87. percben eldurvult, miután az Onjin ellen elkövetett szabálytalanság után Lengyel Ferenc és Nemanja Banjac egymásnak esett. Mivel mindkettőnek már volt sárga lapja, egyik is, másik is a kiállítás sorsára jutott.

Gyála: Graničar–Jedinstvo (M) 4:0 (3:0)

Graničar-pálya, 40 néző, vezette: Jolić (Csóka). Góllövők: Božanin a 2. és a 44., Božin a 30. és Popović a 75. percben.

Graničar: Todorović, Ilić (Uverić), Ivanov (Stojkov), Dražić, Sarapa, Jovanov, Bajić, Lupšić, Božin, Popović, Božanin (Begesi).

Jedinstvo: Makra, Bajúsz, Jablonszki, Nagy, Huszta, Bite, Bajtai, Kolompár, B. Ateljević (M. Ateljević), Jakovljev, Momirov.

Božin 16 méterről már a 2. percben elengedett egy egészséges lövést, Makra kapus a helyén volt, ám a kipattanó már a hálóban kötött ki. Ugyanez a játékos a 30. percben megduplázta csapata előnyét, miután egy védőn megcsúszott a labda, és a vendégkapus erre már nem tudott reagálni. Az i-re a pontot Stojkov kényszerítője után Popović tette fel.

A 14. forduló: Tornyos–Potisje 7:3, Hajduk–Tisza 0:0, Šampion–Slavija 0:0, AFK–Bácska 2:5, Graničar–Jedinstvo (M) 4:0, Horgos 1911–Tromeđa 3:0 (k. n.), Jadran–Csóka 3:0. A Jedinstvo (Ó) szabad volt.