2024. április 24., szerda
SPORTHÍREK

Shiffrin és Hirscher diadala

ALPESI VILÁGKUPA

Mikaela Shiffrin a 44., Marcel Hirscher pedig az 59. világkupa-győzelmét ünnepelte a finnországi Leviben megtartott műlesikláson. A két címvédő ezzel már az idény kezdetén jelezte, hogy ismét szeretnék elnyerni a Kristályglóbuszt.

A következő hétvégén a nők az amerikai Killingtonban, a férfiak a kanadai Lake Louise-ban vetélkednek.

Eredmények, Levi, nők, műlesiklás: 1. Mikaela Shiffrin (USA) 1:32,61, 2. Petra Vlhová (szlovák) 1:33,19, 3. Bernadette Schild (osztrák) 1:33,40, 4. Frida Hansdotter (svéd) 1:33,42 perc stb. Az összesítettben: 1. Shiffrin 160, 2. Tessa Worley (francia) 100, 3. Wendy Holdener (svájci) 81, 4. Federica Brignone és Vlhová 80 pont stb. Férfiak, műlesiklás: 1. Marcel Hirscher (osztrák) 1:51,04, 2. Henrik Kristoffersen (norvég) 1:51,13, 3. Andre Myhrer (svéd) 1:52,45, 4. Ramon Zenhaeusern (svájci) 1:52,49 perc stb.

SÍUGRÓ-VILÁGKUPA

Orosz győzelem a nyitányon

A lengyel Wisłában újra meglepetés született, a síugróidény nyitányán – ahogyan általában az előző idényekben is – olyan versenyző nyert, aki nem számított az esélyesek közé. Első világkupa-diadalát ünnepelte az orosz Jevgenyij Klimov, és első ízben léphetett dobogóra a német Stephan Leyhe is. Az első versenyről hiányzott a műtét után lábadozó Peter Prevc és Severin Freund, több neves versenyző – mint Tande, Kraft, Forfang, Wellinger és Hayböck – pedig gyengén teljesített.

A következő hétvégén a finn Rukában tartanak két fellépést.

Wisła: 1. Jevgenyij Klimov (orosz) 263,4 (127,5 + 131,5 m) 2. Stephan Leyhe (német) 256,7 (124,5 + 130,5 m), 3. Rjoju Kobajasi (japán) 255,6 (137,5 + 127 m), 4. Kamil Stoch (lengyel) 255,3 (126,5 + 127 m) pont stb.

RÖPLABDA

Félidényben a címvédő vezet

A rajton a Partizantól elszenvedett vereség után a Vojvodina röplabdázói zsinórban hét meccset nyertek a Szuperligában, és félidényben az első helyet foglalják el. Még hátramaradt a Novi Pazar elleni elhalasztott mérkőzés, így a címvédő még növelheti is az előnyt az egyetlen rivális C. zvezdával szemben. A nőknél még négy meccset kell lejátszani, viszont a lajkovaci Železničar első helye már megkérdőjelezhetetlen. A bajnokságban nem tartanak szünetet, a jövő hétvégén már kezdődik is az alapszakasz második fele.

Férfi Szuperliga, 8. forduló: Vojvodina–Valjevo 3:0, Spartacus–Spartak (Lj) 1:3, Novi Pazar–Jedinstvo (P) 0:3, Mladi radnik–Partizan 3:1, C. zvezda–Radnički (K) 3:0. A sorrend: Vojvodina 7:1, C. zvezda 7:2, Ml. radnik 5:4, Jedinstvo (P) 4:5, Partizan 4:5, Radnički (K) 4:5, Valjevo 4:5, Spartacus 4:5, Spartak (Lj) 3:6, Novi Pazar 2:6.

Női Szuperliga, 9. forduló: TENT–Vizura 3:2, Ub–Dinamo 3:2, lapzárta után: Jedinstvo (P)–Partizan, Železničar–Klek, ma: C. zvezda–Spartacus. A sorrend: Železničar 7:1, Vizura 6:3, Jedinstvo (P) 6:2, TENT 5:4, C. zvezda 5:2, Partizan 4:3, Spartacus 4:4, Ub 3:6, Klek 1:7, Dinamo 0:9.

I. FÉRFI KOSÁRLABDALIGA

Szabadka: Spartacus–Novi Pazar 73:75 (23:20, 14:22, 10:11, 26:22)

Sétaerdei sportcsarnok, 350 néző, vezette: Belošević (Belgrád), Pecelj (Újvidék), Strika (Belgrád).

Spartacus: Williams 25, Igrutinović 2, Bakumanya 6, S. Gazibegović, Lučić 3, Urošević, Čampara 25, Petrov, Kojić, V. Gazibegović 6, Kuridža 6.

Novi Pazar: Brunčević 4, Eminbegović, Mukanović, Slavković, Radonjić 11, Hadžifejzović 15, Simeunović 5, Krstić 16, Han, Nešović 15, Ivanović 5, Vujović 4.

Dinamikus, mindkét részről sok hibával tarkított mérkőzést láthatott a szabadkai publikum. A második negyed hajrájáig a Spartacusnál volt az előny, az utolsó két percben azonban a hazaiak képtelenek voltak betalálni a vendégek kosarába, míg ellenfelük zsinórban tizenegy pontot szerzett, így a félidőre 42:37-es vendégelőnnyel vonultak a csapatok. A vége felé Nešović újra három pontra növelte a vendégek előnyét, de még ekkor is maradt némi remény a Spartacus előtt. Két másodperccel a vége előtt ugyanis Williams állhatott a büntetődobó vonalra, első dobását értékesítette, a másodikat szándékosan kihagyta, de a lepattanóra csak a vendégjátékosok mozdultak, és megszerezték hatodik győzelmüket a ligában.

A 7. forduló többi eredménye: Mladost–OKK Beograd 82:89, Zlatibor–Beovuk 74:66, Versec–Dynamic 79:96, Tamiš–Vojvodina 97:80, Sloboda–Dunav 105:79, Borac–Metalac 88:71. Az élcsoport: Borac 14, Dynamic, OKK Beograd és Novi Pazar 13, … 9. Spartacus 10 ponttal stb.