ÚSZÁS

Hosszú összesítettben második

Hosszú Katinka két érmet szerzett az úszóvilágkupa-sorozat utolsó, szingapúri állomásának zárónapján: előbb a 200 hát döntőjében 2:03,43 perccel a harmadik helyen végzett, majd 2:04,79 perces időeredménnyel, idei legjobbját megközelítve nyerte meg a 200 méteres női vegyesúszás döntőjét. Hiába az újabb rendkívüli teljesítmény, a háromszoros olimpiai bajnok ezzel együtt is maradt a második helyen a világkupa-sorozat összesített pontversenyében, a címvédő, örök rivális Sarah Sjöström a tavalyi évhez hasonlóan ezúttal is megelőzte (a svéd Szingapúrban öt számban indult és nyert), s végül világcsúcsainak köszönhetően magabiztosan védte meg elsőségét.

A vízi sportokat tömörítő nemzetközi szövetség (FINA) közlése szerint a 400 vegyes fináléja volt Hosszú 500. vk-döntője. Elégedetlen semmiképp sem lehet, hiszen a szingapúri viadal csütörtöki nyitónapján 200 m pillangón győzött, míg 100 m vegyesen második lett, pénteken pedig egy aranyéremmel gazdagodott, amikor is 400 m vegyesen ért elsőként célba.

A magyar indulók közül az utolsó napon még Verrasztó Dávid volt érdekelt, ő bronzérmet szerzett 400 vegyesen.