2024. április 18., csütörtök
ÚSZÁS

Ezúttal is hat Hosszú-érem

Akárcsak Budapesten, az úszóvilágkupa-sorozat tokiói állomásán is hat érmet nyert Hosszú Katinka. A magyar kiválóság pénteken 100 méter vegyesen és 200 méter pillangón diadalmaskodott, szombaton 400 m vegyesen első, 100 m háton pedig harmadik lett, míg a zárónapon egy arany- és egy bronzérmet szerzett – előbbit 200 m vegyesen, utóbbit 200 m háton.

Hosszún kívül Verrasztó Dávid és Kapás Boglárka is felállhatott a dobogóra. Verrasztót 400 m vegyesen csak a szám olimpiai bajnoka, a hazai medencében úszó Hagino Koszuke előzte meg, s 4:03,29-es idővel lett második, míg Kapás a 800 m gyorsúszás döntőjében szerzett ugyancsak ezüstérmet 8:19,87 perces eredménnyel.

Férfi 100 méter háton a kínai Hszü Csia-ju 48,88 másodperces világcsúccsal győzött, a 23 éves versenyző az orosz Kliment Kolesnyikov tavaly decemberi rekordjából faragott le két századot.

A világkupa-sorozat első szakaszát nagymedencében, Kazanyban, majd Dohában rendezték, a második etap rövid pályán Eindhovenben kezdődött és Budapesten zárult. A harmadik, egyben zárószakaszt – ugyancsak 25 méteres medencében – Ázsiában, sorrendben Pekingben, Tokióban és Szingapúrban tartják meg.

Szilágyi duplázott

Véget ért Százhalombattán a magyar rövid pályás országos bajnokság, Szilágyi Csaba a 100 méteres mellúszást követően a rövidebb számban, 50-en is győzni tudott, az óbecsei, jelenleg Hódmezővásárhely színeiben versenyző úszó 26,79 másodperc alatt teljesítette a távot.

A zentai Szabó Szebasztián a győri egyesület tagjaként 100 méter pillangón is kiválóan teljesített, 50,78 másodperces ideje az ezüstéremhez volt elegendő. A számot egyébként Milák Kristóf nyerte meg 50,38-cal.