BAJNOKOK LIGÁJA

A Special One-faktor

Mourinho ominózus mozdulata kilencvenpercnyi provokáció után (Fotó: Beta/AP)

A José Mourinho vezette Vörös Ördögök szerdán a Juventus ellen produkáltak egy 1999-es BL-döntőt. A tét korántsem volt akkora, mint anno a legendás Bayern Münchennel szemben, de a Manchester United győzelmének köszönhetően sokkal jobb helyzetből várhatja a folytatást, mint a szintén továbbjutásért küzdő Valencia. A meccs nagy részében a Zebrák akarata érvényesült, és egészen a 80. percig úgy érezhettük, hogy egy európai topcsapat és egy klasszisokkal gyengébb gárda összecsapását nézzük. Cristiano Ronaldo egyórányi játék után lőtt bombagólt, majd kockás hasát is megvillantotta a szurkolóknak. Ekkor még ő sem gondolta, hogy pont nélkül vonulnak le a gyepszőnyegről, de Mata gyönyörű szabadrúgása átírta a forgatókönyvet. A hajrára felpörgött az MU, és akárcsak korábban a PL-ben a Newcastle vagy éppen a Bournemouth ellen, úgy most is az utolsó pillanatban fordította meg a találkozót. A nagy kavarodás végén Bonucciról pattant Szczęsny kapujába a labda. Az Allianz Stadion közönsége kilencven percen át provokálta az angolok szakemberét, sokszor családját szidalmazva, José Mourinho Special One-faktora azonban elcsendesítette a drukkereket. A portugál tréner természetesen nem hagyta szó nélkül az esetet, a lefújást követően visszavágott, és hevesen gesztikulálva hergelte a turiniakat.

A csoport másik párharcán nyert a Valencia, mégis harmadikként várhatják a csoportkör legizgalmasabb részét. A legjobb 16 közé jutásról valószínűleg a Uniteddel való tusa dönt majd. Magyar szempontból nem ez lesz a legszebb emlék a futballkedvelők számára, hiszen Kassai Viktor elképesztően nagy hibát vétett a City meccsén. A bíró tizenegyest ítélt Guardioláéknak, miután Sterling földbe rúgott a büntetőterületen belül. A donyecki ellenfél egyébként sem tanúsított nagy ellenállást, a végeredmény 6:0 lett. Szintén könnyedén nyert a Real Madrid, amely ötöt rámolt a Viktoria Plzeň otthonában. Benzema ezen a találkozón szerezte meg a 200., fehér mezben lőtt gólját.