BAJNOKOK LIGÁJA

MU-fordítás Torinóban

Elszenvedte szezonbeli első vereségét a Juventus, így nem tudta bebiztosítani továbbjutását a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportköréből a negyedik fordulót követően.

Fotó: Beta/AP

Az olasz bajnokcsapat a szerdai játéknapon a Manchester Unitedet fogadta, és Cristiano Ronaldo fantasztikus góljával szerzett vezetést: az ötszörös aranylabdás portugál Leonardo Bonucci hosszan előre ívelt labdáját kapásból zúdította a kapuba, megszerezve ezzel mostani együttesében pályafutása első BL-találatát. A Zebrák könnyedén lezárhatták volna az összecsapást, de több helyzetet is elpuskáztak, míg a 86. percben az MU Juan Mata szabadrúgásával egyenlített. Az igazi meglepetés aztán a 90. percben jött, amikor Ashley Young szabadrúgásánál több emberen is megpattant, végül Bonucciról került a hazai kapuba a labda.
A legutóbbi három kiírásban győztes Real Madrid már az első félidőben eldöntötte a cseh Plzen elleni összecsapást, a vendég madridiak 45 perc után 4-0-ra vezettek, végül 5-0-ra diadalmaskodtak.
A Bayern Münchenben Robert Lewandowski pályafutása 100. európai kupamérkőzésén duplázni tudott az AEK Athén ellen megnyert összecsapáson.
A Manchester City hazai pályán könnyedén győzte le a Sahtar Donyecket. A hazaiak második góljának egyik főszereplője Kassai Viktor volt: a magyar játékvezető nagyot hibázott, amikor a ziccerben kilépő Raheem Sterling egyszerűen a földbe rúgott, úgy esett el, ő pedig a büntetőpontra mutatott. A 11-est Gabriel Jesus értékesítette. A találkozót 6-0-ra nyerte Josep Guardiola együttese.
Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim bravúrosan pontot mentett Lyonban: a magyar válogatott csatár a 67. percben csereként lépett pályára.

Eredmények:
Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:
E csoport:
Benfica (portugál)-Ajax Amsterdam (holland) 1-1 (1-0)
-----------------------------------------------------
gól: Jonas (29.), illetve Tadic (61.)

Bayern München (német)-AEK Athén (görög) 2-0 (1-0)
--------------------------------------------------
gól: Lewandowski (31., 71., az elsőt 11-esből)
A csoport állása: 1. Bayern München 10 pont, 2. Ajax Amsterdam 8, 3. Benfica 4, 4. AEK Athén 0

F csoport:
Manchester City (angol)-Sahtar Donyeck (ukrán) 6-0 (2-0)
--------------------------------------------------------
gól: Silva (13.), Gabriel Jesus (25., 72., 92., az első kettőt 11-esből), Sterling (49.), Mahrez (84.)

Olympique Lyon (francia)-Hoffenheim (német) 2-2 (2-0)
gól: Fekir (20.), Ndombele (28.), illetve Kramaric (65.), Kaderábek (92.)
A csoport állása: 1. Manchester City 9 pont, 2. Olympique Lyon 6, 3. Hoffenheim 3, 4. Sahtar Donyeck 2

G csoport:
Plzen (cseh)-Real Madrid (spanyol) 0-5 (0-4)
--------------------------------------------
gól: Benzema (21., 37.), Casemiro (23.), Bale (40.), Kroos (67.)

korábban:
CSZKA Moszkva (orosz)-AS Roma (olasz) 1-2 (0-1)
-------------------------------------------------
gól: Sigurdsson (51.), illetve Manolasz (4.), Pellegrini (59.)
kiállítva: Magnússon (56., CSZKA Moszkva)
A csoport állása: 1. Real Madrid 9 pont (10-2), 2. AS Roma 9 (10-4), 3. CSZKA Moszkva 4, 4. Plzen 1