2024. április 24., szerda
BAJNOKOK LIGÁJA

Közel volt a bravúr

PSG–Szeged 33:31 (15:14)

Az A csoport első helyéért játszott rangadót Párizsban a Szeged. A magyar csapat kiválóan vette fel a verseny a torna egyik nagy esélyesével, és a meccs nagy részében fej-fej mellett haladt a sztárgárdával. A franciák csak az utolsó tíz percben biztosították be a szoros győzelmet.

Újabb veszprémi vereség

Veszprém–RN Löwen 28:29 (12:15)

Bíztatóan játszott, de kikapott a hullámzó BL-szezont futó Veszprém. A 25-szörös magyar bajnok jól kezdett, ám a Löwen a félidőig megfordította az eredményt. A pihenő után ismét a házigazda kerekedett felül, Petar Nenadićés Dzsamali Imam góljaival hamar felzárkózott, majd az utolsó percekig vezetett. A hajrát azonban a vendégek bírták jobban, akik végül minimális különbséggel nyertek.

További eredmények, 6. forduló, A csoport: Vardar–Breszt 30:23, Kristianstad–Montpellier 29:29. A sorrend: Vardar 10, Barcelona, Löwen, Kielce 8-8, Veszprém 6, Breszt 4, Montpellier, Kristianstad 1-1 pont. B csoport: Nantes–Zagreb 23:20, Celje–Motor Zaporizzsja 33:28. A sorrend: PSG 12, Szeged 10, Nantes 6, Skjern 5, Flensburg, Celje 4-4, Zagreb 3, Motor 2 pont.C csoport: Bjerringbro/Silkeborg–Besiktas 34:27, Sporting–Presov 26:28, Szkopje–Csehovszkije Medvegyi 25:24. A sorrend: Bjerringbro 10, Sporting, Presov 8-8,Csehovszkije, Besiktas 4-4, Szkopje 2 pont.D csoport: Ademar–Thun 24:21, Plock–Din. Bukarest 29:28, Riihimäki–Elverum 25:28. A sorrend: Ademar 9, Plock, Elverum, Bukarest 8-8, Riihimäki 2, Thun 1 pont.

NŐI BL

Győzött a Fradi

A 15 gólos Kovacsics Anikó vezetésével, 33:30-ra verte a női BL negyedik fordulójában a Ferencváros a német Bietigheimet. A Fradi az első fordulós bukaresti vereség után sorozatban hármat nyert, és a D csoport élén áll 6 ponttal.

Az ugyancsak csoportelső Győr a C kvartettben 31:28-ra verte a Thüringert.