Moholon maradt a rangadós zsákmány

Kikapott a Potisje és a Csóka – Csantavéren (is) a szél volt a döntő

TISZA MENTI LIGA

Mohol: Bácska–Tornyos 1:0 (1:0)

Bácska-pálya, 100 néző, vezette: Zekonja (Nagykikinda). Góllövő: Morović a 8. percben.

Bácska: Đukić, Dongó (Kuburić), Simendić, Vlajković, Krizsán M., Ferenc, Krizsán P., Vrbaški (Cifrić), Morović, Radonić (Parabućski), Stefanović.

Tornyos: Gubik, Nagy No., Szőke (Homolya G.), Tóth Horgosi, Nagy Ni., Tóth, Kaszás, Kokrehel, Karácsonyi, Homolya M., Rusák.

Az őszi idény legsikeresebb csapatainak összecsapásán a moholiak egy árnyalattal jobbnak bizonyultak, és megszerezték a pontokat. Az erős szél megnehezítette a játékosok dolgát, kihatott a passzok és lövések pontosságára. Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, ezután a széltől támogatott vendéglátó kezdeményezett többet. Gyorsan jött a mérkőzés egyetlen gólja is, a 8. percben Vrbaški jobb oldali beívelése után Morović fejelhetett szinte zavartalanul Gubik mellett a kapuba. A folytatásban is inkább a moholiak támadtak, és sorra nyerték a párharcokat a mezőnyben. A szünet után a 47. percben Radonić szögletrúgását követően a kapu előtt Vlajkovićhoz került a labda, de erőtlen lövése után a védők könnyen mentettek. A mérkőzés további részében főleg a mezőnyben pattogott a labda, nagy küzdelem folyt a pályán, sok apró szabálytalansággal, viszont komolyabb gólhelyzetek nélkül. A moholi védelem végig jól zárt, és nem adott esélyt a vendégeknek az egyenlítésre.

Padé: Tisza–Potisje 2:1 (0:1)

Tisza-pálya, 60 néző, vezette: B. Jerinkić (Nagykikinda). Góllövők: Nenadov az 56. és a 89., ill. Muhi a 28. percben.

Tisza: Radić, Zombori (Ignjin), Süli, Lengyel G., Lengyel F., Radanov, Mojsin, Maletin (Bobojčev), Liptai, Nenadov, Fodor.

Potisje: Bohata, Domonkos, Horváth (Ónagy), Muhi, Barjaktarović, Basa, Kiss (Konc), Balgó, Raffai, Papdancsó, Apró (Ugri).

A vendégek Muhi Csaba nem mindennapi találatával szerezték meg a vezetést: a magyarkanizsai játékos beívelését a szél felkapta, megzavarta a hazai védőket, akik nem tudtak időben reagálni és tisztázni. A hazaiak a térfélcserét követően hamar egyenlítettek, majd a hajrában a vezetést és végül a győzelmet is megkaparintották.

Oroszlámos: Slavija–Jedinstvo (Szerbkeresztúr) 0:5 (0:0)

Slavija-pálya, 50 néző, vezette: I. Maletin (Törökkanizsa). Góllövők: Mikluc az 51. és a 68., Milanov a 75., Dabevski a 78. (11-esből) és a 80. percben.

Slavija: Radu, Remete (Kószó), Mijatov (Bjelobaba), Kijac, K. Elezović, Huszák J., Slavković (Ilijin), Huszák I., M. Elezović, Ágoston, Maluckov.

Jedinstvo (SK): Rice, Đerić, Majer (Jovanov), Brzak, Holló, Živkov, Mikluc, Krišanov (Szecsei), Kalmár, Dabevski (Fazli), Milanov.

Az első félidő eseménytelenül telt, a szünet után a vendégek sokkal jobban játszottak a hazaiaknál, akik képtelenek voltak felvenni a játék ritmusát, és nagyarányú vereséget szenvedtek.

Martonos: Jedinstvo–Hajduk 1:7 (0:3)

Jedinstvo-pálya, 30 néző, vezette: J. Krušić (Magyarkanizsa). Góllövők: Sáfrány az 52., ill. Elezović a 9. és a 42., Banjac a 23. (11-esből) és a 64., Horváth a 66. és a 80., Márta a 82. percben.

Jedinstvo: Makra (Danics), Bajusz, Jablonszki ( Popov), Nagy T., Huszta, Bite, Kószó, Sáfrány, Jakovljev, Biró (Pernyés), Ateljević.

Hajduk: Panić, Hajder, Horváth, Rankov, Nikolin, Elezović, Mendebaba, Lazić, Radaković, Banjac, Knežević (Márta).

A podlokányiak jóval felkészültebb együttes benyomását keltették, ennek megfelelően magabiztos győzelmet is arattak.

A 11. forduló: Jadran–Graničar 1:0, Csóka–AFK 0:2, Tromeđa–Šampion 0:5, Jedinstvo (M)–Hajduk 1:7, Bácska–Tornyos 1:0, Slavija–Jedinstvo (Ó) 0:5, Tisza–Potisje 2:1. A Horgos 1911 szabad volt.

0

A következő fordulóban (november 3.): Jedinstvo (Ó)–Tisza, Tornyos–Slavija, Hajduk–Bácska, Šampion–Jedinstvo (M), AFK– Tromeđa, Graničar–Csóka, Horgos 1911–Jadran. A Potisje szabad.

SZABADKAI VÁROSI LIGA

Csantavér: Csantavér–Palics 3:2 (0:1)

Csantavéri sportközpont, 110 néző, vezette: Ždrnja (Törökkanizsa). Góllövők: Petrić az 51. és a 74., Szabó a 92., ill. Antunović a 32. és Ivić a 86. percben.

Csantavér: Baranyás, Bózsity Ma., Szedlár, Vujović (Bíró, Udvardi), Kecsenovity (Bózsity Má.), Engi, Szabó, Kelemen, Sáfrány, Laličić, Petrić.

Palics: Vidaković, S. Krkaljlić, Seid, Fábri, Antunović, Ivić, Jevtić, Márki, M. Krkaljlić, Bokić, Misini.

Egy szerencsés góllal a vendégek szereztek vezetést: Antunović a magasba rúgta a labdát, a hazai kapus meg akarta fogni, de a kezéből a kapujába csúszott. A második félidőben a csantavérieket segítette a szél, így sorra dolgozták ki helyzeteiket. Petrić előbb egy gyorsan elvégzett szabadrúgásnál kapott remek labdát, és a megilletődött vendégek kapujába lőtt, majd a 74. percben már a vezetést is megszerezte a csantavérieknek, amikor lövése szerencsésen átpattant a vendégkapuson. A mérkőzés hajrájában egy bal oldali beadásra Ivić érkezett, és Baranyás mellett egyenlített. Az utolsó másodpercben Szabó távoli szabadrúgását bevédte az addig remekül teljesítő vendégkapus, így a hazaiak megszerezték a három pontot.

A 9. forduló: Elektrovojvodina–Hajduk 3:0, Csantavér–Palics 3:2, Višnjevac–Solid 3:1, Lokomotiva–Žednik 3:2, Mala Bosna–Bikovo 1:1.

0

A következő fordulóban (tavasszal): Hajduk–Bikovo, Mala Bosna– Žednik, Lokomotiva–Solid, Višnjevac–Palics, Csantavér–Elektrovojvodina.

NAGYKIKINDA–MAGYARCSERNYE KÖZSÉGI LIGA

A 9. forduló: Napredak (Cs)–Törekvés 2:1, Vojvodina–Roham 3:1, Jedinstvo–Napredak (T) 7:0, Omladinac–Október 1. 3:4, Bega–Proleter 1:3.

1

A következő fordulóban (tavasszal): Törekvés–Proleter, Bega–Október 1., Omladinac–Napredak (T), Jedinstvo–Roham, Vojvodina–Napredak (Cs).

NŐI I. LIGA

Magyarkanizsa: Magyarkanizsa–Kolubara 16:0 (11:0)

Magyarkanizsai pálya, 70 néző, vezette: Trninić (Futak). Góllövők: Penić a 15., a 28., a 42. és a 86., Lazić a 20., a 44. és a 72., Balázs a 6. és a 84., Jonović a 25. és a 35., Vass a 32. és a 40., Knežević a 8. és a 47., Tolmačević a 60. percben.

Magyarkanizsa: Ubović (Govorčin), Sóti (Kovács), Lazić, Jelača, Körmöci, Jonović (Tolmačević), Ivošević, Vass (Totajev), Penić, Balázs, Knežević (Ostojić).

Kolubara: Nešović, Janković, Babić, Lazarević, Todorović, Bobić, Osmani, Đurović.

A magyarkanizsai találkozó sorsa gyakorlatilag már a kezdés előtt eldőlt, a sereghajtó lazarevaci csapat ugyanis csak nyolc játékossal érkezett meg a mérkőzés helyszínére. A vendégek ugyan végig becsülettel küzdöttek, ám így sem tudták elkerülni a súlyos, két számjegyű vereséget. A gólgyártást a 6. percben Balázs Bettina kezdte el, aki 16 méterről kilőtte a jobb felső sarkot, majd az első félidőben a kék-fehérek még további tíz alkalommal mattolták a lazarevaciak védelmét. A második játékrészben a hazaiak érezhetően visszavettek az iramból, ám még így is szereztek újabb öt találatot. A mérkőzés legszebb gólját a 44. percben láthatták a nézők, amikor az előrehúzódó Slađana Lazić 20 méterről védhetetlenül a bal felső sarokba bombázott.

A 8. forduló: Karađorđe–Lavice 2:1, Radnički–Mačva 3:1, Polet–Rad 0:3, Magyarkanizsa–Kolubara 16:0, a Zemun–Kolibri találkozót november 10-én játsszák.