Krajinović kihagyta az év meglepetését

A férfiak mezőnyében számos váratlan eredmény született a befejezéshez közeledő teniszidényben, a legnagyobb mégis kedden este történhetett volna meg a bázeli 1. fordulóban. A hazai közönség előtt szerepelő, minden idők legjobbjának tartott 37 éves Roger Federer ki is kaphatott volna Filip Krajinovićtól, ha a zomborinak csak valamivel jobb az adogatása. Krajinovićnak az első játszmában 2:1-nél volt két breaklabdája, de a svájci mentett, és zsinórban hét játékot nyert, amikor már az Indian Wells-i 6:2, 6:1-es meccs forgatókönyve fenyegetett. A második játszmában 0:2 után kezdett a zombori felszabadultan játszani, 2:3-nál végre elnyerte Roger adogatását, majd ugyanezt még kétszer megtette, amivel kiharcolta a döntő szett jogát. Abban is Roger kezdett jobban, kihasznált két breaklabdát, Krajinović pedig négyet hagyott ki. 2:5 után Filip még egyszer elnyerte a svájci adogatását, de többre már nem tellett az erejéből, és elveszítette a 2 óra 10 perces, meglehetősen színvonalas csatát.

A női mestertornán Elina Szvitolina második meccsét is megnyerte. Az ukrán három játszmában múlta felül a cseh Karolína Plíškovát, és már csak abban az esetben maradhat le az elődöntőről, ha ma kétjátszmás, súlyos vereséget szenved a dán Caroline Wozniackitól. A másik csoport 2. fordulójának első meccsén Angelique Kerber legyőzte a japán Naomi Oszakát, és versenyben maradt, a japán így két vereséggel nehéz helyzetbe került.