Minden napra jut magyar érem

Nem telik el nap magyar érem nélkül az argentin fővárosban zajló III. nyári ifjúsági olimpián, kedden Huller Dániel a 400 méteres gátfutók mezőnyében nyert ezüstérmet. Huller ugyan harmadikként ért célba, ám az előtte befutó dél-afrikai vetélytársát kizárták, így végül ezüstéremmel fejezte be a viadalt.

A magyarok keddel bezárólag eddig 12 arany-, 7 ezüst- és 4 bronzérmet, összesen 23 medált nyertek Buenos Airesben, így az éremtáblázat negyedik helyén állnak. Ehhez jön még a csapatversenyekben szerzett 3 mixarany- és 1 ezüstérem, ezeket azonban nem számolják a nemzetek közötti éremtáblázaton.

A szerb küldöttség ezúttal is érem nélkül maradt, a fiatal atléták közül Ivana Ilić szerepelt a legjobban, aki 200 méteren megdöntötte egyéni legjobbját (24,63), és a 13. helyen búcsúzott a versenytől.