Magyar éremeső Argentínában

A Buenos Airesben zajló III. nyári ifjúsági olimpia utóbbi két napja sem zárult magyar érmek nélkül, sőt a fiatal küldöttség páratlan teljesítményt nyújtott a hétvégén: 4 arany-, 4 ezüst- és 2 bronzérmet szerzett.

Az úszóválogatott továbbra sem tétlenkedik, Milák Kristóf megszerezte harmadik ifi olimpiai bajnoki címét is, 200 és 400 gyorson elért sikere után a 200 méteres pillangóúszás döntőjében diadalmaskodott. Késely Ajna is hozta a tőle megszokottat, 400 gyorson több mint egy testhossz előnnyel ért célba a mezőny előtt, így ő is harmadik aranyát ünnepelhette – korábban 200 és 800 gyorson is bajnok lett.

A kajakosok is megkezdték szereplésüket Argentínában, Rendessy Eszter rögtön egy aranyéremmel nyitott, a fektetett nyolcas rajzolatú pályán az elmúlt évi győri EYOF győztese kimagaslott a női mezőnyből, győzelme egy pillanatig sem volt kétséges. A fiúknál Kiss Ádám az időmérő futamban ugyan csak ötödik lett, ám később javított, és a döntőben már magabiztosan evezett, szerezve egy újabb aranyérmet a magyar küldöttségnek. A kenus Gönczöl Laura szintén a döntőig menetelt, de ott üzbég riválisával nem tudta felvenni a versenyt, így meg kellett elégednie az ezüstéremmel.

Szombaton a birkózók is szőnyegre léptek, az 57 kg-os súlycsoportban induló Szél Anna Hella ezüstérmes lett.

Öttusában a felnőttek között is már világbajnoki érmet szerző Gulyás Michele bronzéremmel térhet haza az argentin fővárosból. A tornászok közül Balázs Krisztián talajon, míg Bácskay Csenge Mária ugrásban szerzett ezüstérmet. A strandkézilabdás lányok az elődöntőben alulmaradtak a házigazdákkal szemben, a bronzmeccsen viszont javítottak, és legyőzték a hollandokat.

A magyar fiatalok a szombati versenynappal bezárólag 12 arany-, 5 ezüst- és 3 bronzérmet nyertek, ehhez jön még a csapatversenyekben szerzett 3 mixarany- és 1 ezüstérem, ezeket azonban nem veszik figyelembe a nemzetek közötti éremtáblázaton.