SZABADKAI SPORTHÍREK

Tizenhárom gól a Radnički hálójában

Kiütéses győzelmet arattak a Spartacus labdarúgónői a Szuperliga 7. fordulójában. A Kék Galambok a szabadkai Bácska 1901 stadionjában 13:0-ra verték a kragujevaci Radnički 1923 együttesét. A forduló többi eredménye: Požarevac–Crvena zvezda 0:2, Mašinac–Vojvodina 9:0, a zimonyi Sloga szabad volt. Az élcsoport: 1. Mašinac 16, 2. Sloga 13, 3. Spartacus 12 ponttal stb.

A Spartacus férfi kézilabdázói megszerezték első győzelmüket a Szuperligában, miután a bajnokság 3. fordulójában 29:22 arányú győzelmet arattak Požegán a Sloga felett. A többi eredmény: Partizan–Novi Pazar 24:26, Rudar–Mokra Gora 24:23, Obilić–Metaloplastika 29:33, Crvena zvezda–Dinamo 24:29, Šamot 65–Kikinda 28:27. Az élcsoport: 1. Dinamo 6, 2. Šamot 65 6, 3. Metaloplastika 5, … 7. Spartacus 2 ponttal stb.

Hazai pályán 84:65-ös vereséget szenvedtek a Spartacus kosárlabdázónői a Vrbas csapatától az I. liga 2. fordulójának mérkőzésén. A többi eredmény: Loznica–Šabac 66:64, Crvena zvezda–Bor 84:56, Novosadska ŽKA–Partizan 94:70, Kraljevo–Radivoj Korać 66:74, Student–021 69:77.

Bácson tartották meg a 20 és a 23 éven aluli súlyemelők országos bajnokságát, melyen a Spartacus tagjai öt érmet nyertek. A 20 éven aluliak között az Apró Dániel, Haskó Viktor, Hődör Patrik, Pásztor Filip alkotta Spartacus 861 pontot gyűjtve a harmadik helyet szerezte meg az 1147 pontos bácsi Hercules és a 926 pontos zombori Radnički mögött. Egyéniben Haskó (85 kg, 97+130, 227 kg) az 1., Hődör (62 kg, 67+80, 147 kg) a 2., Apró (62 kg, 64+76, 140 kg) pedig a 3. helyen végzett, míg Pásztor (69 kg, 55+73, 128 kg) a 4. helyen zárta a versenyt. A 23 éven aluliak között Kajdocsi Tamás a +105 kg-ban 165 kg-os szakítással, 215 kg-os lökéssel és 380 kg-os összteljesítménnyel a dobogó legfelső fokára állhatott fel. Kajdocsi október 20. és 27. között az ifjúsági és U23-as Európa-bajnokságon lép pódiumra Lengyelországban.
A szerbiai kupa utolsó futamával véget ért a 2018-as kerékpárosidény. A banjicai sportközpontban tartott 15 km-es távon, mely az Avala-hegyet is magában foglalta, Mark Perčić a 15 éven aluliak között (fiatalabb serdülők) az 1. helyet szerezte meg.

A szabadkai Partizan-Željezničar Szertorna-egyesület versenyzői kiváló eredményekkel rajtoltak az új idényben. A Temesváron megtartott 17. DKMT-kupa romániai fordulójában 22 érmet, 6 aranyat, 6 ezüstöt és 10 bronzot szereztek. Az I. kategóriában (10 éves korig) egyéni összetettben Gombás Balázs a 2., Csupák Alex a 6. helyet szerezte meg. A szerenkénti döntők során Gombás gyűrűn az 1., korláton a 2., Csupák pedig gyűrűn és korláton a 3., nyújtón a 2. helyen végzett. A II. kategóriában (11–12 évesek) Jugyák Rómeó az 1., Filip Kulić a 2., Mihajlo Strajnić a 3. helyen végzett egyéni összetettben. A szerenkénti döntőkben Jugyák talajon és lólengésben 3., gyűrűn, ugrásban és korláton 1. lett, Kulić talajon, gyűrűn, korláton és gyűrűn a 3., lólengésben az 1. helyen végzett, Strajnić pedig lólengésben és nyújtón a 2., korláton a 3. helyet szerezte meg.