MAGYAR LABDARÚGÁS – NB I.

Lanzafame döntött az örökrangadón

Közel huszonegyezren tekintették meg a Groupama Arénában a szombat esti Ferencváros–Újpest örökrangadót. Remekül kezdtek a zöld-fehérek, az első percekben kis szerencsével akár három gólt is szerezhettek volna, ám Pajović, a vendégek remekül védő hálóőre a bravúrjaival életben tudta tartani csapata reményeit. A folytatásban mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, de a kapuk a szünetig érintetlenek maradtak. A játékot a Fradi irányította, a lilák jobbára ellentámadások vezetésével próbálkoztak. A második félidőben a hazai fölény góllá érett, Lanzafame teljesen megérdemelten juttatta vezetéshez csapatát. Más kérdés, hogy a gólszerező örömében teljesen feleslegesen levette a mezét, ezért sárga lapot kapott. A hármas sípszóig többször is lezárhatták volna a találkozót a vendéglátók – legközelebb Böde állt a gólszerzéshez –, ám a helyzetek sorra kimaradtak. Az újpestiek ugyan becsülettel küzdöttek, de képtelenek voltak betalálni Dibusz kapujába, így a Ferencváros megnyerte a találkozót. Mivel a Honvéd a Puskás Akadémia vendégeként vereséget szenvedett, a zöld-fehérek előnye a táblázat élén kilenc fordulót követően hét pontra nőtt.

Fordulatos, gólgazdag mérkőzést játszott egymással az MTK és a Mezőkövesd. Bognárnak köszönhetően gyorsan előnybe kerültek a kék-fehérek. A gólt követően mintegy húsz percig még egyértelműen a hazaiak játszottak jobban, majd a találkozó fokozatosan kiegyenlítetté vált. Sőt a szünetet követően már a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést. Erőfeszítéseiket siker koronázta, hiszen Molnár előbb kiegyenlített, majd Dražić az eredményt is megfordította. A hajrában Torghelle kiharcolt egy büntetőt, amelyet Kanta magabiztosan értékesített, ezzel pontot mentett csapatának.

Érdekesen alakult a Debrecen–Kisvárda találkozó is. Meglepetésre a vendégek korán vezetést szereztek, és előnyüket a szünetig meg is tudták tartani. A második játékrészben azonban a csereként beálló és duplázni tudó Takács vezetésével a hajdúságiak megfordították a találkozót.

A 9. forduló: Ferencváros–Újpest 1:0 (Lanzafame 58.), Debrecen–Kisvárda 3:1 (Takács 55. és 84., Barna 65., illetve Horváth 9.), Haladás–Paks 1:2 (Priskin 51., illetve Simon 62., Kecskés 89.), MTK–Mezőkövesd 2:2 (Bognár 7., Kanta 89., illetve Molnár 63., Dražić 80.), Puskás Akadémia–Honvéd 1:0 (Knežević 17.). A Diósgyőr–Vidi találkozó lapzárta után ért véget.