KÉZILABDA – FÉRFI BL

A hajrában nyertek a macedónok

Veszprém–Vardar 25:27 (11:13)

Nem bírt a 2017-es Bajnokok Ligája-győztes csapattal, a Vardarral a Veszprém, amely az A csoport 3. fordulójában kétgólos, 27:25 arányú vereséget szenvedett a macedón gárdától.

Jól kezdte a mérkőzést a 25-szörös magyar bajnok, az első tíz percben rendre magához ragadta a vezetést, ám a Vardar ezután átvette az irányítást, és az első félidő derekán két három-nullás szériával nagy különbséget alakított ki – egyes pillanatokban 5 gólos is volt a vendégek előnye (6:11, 7:12). A fordulás után a Veszprém visszajött a meccsbe, több alkalommal is két góllal ment (16:14, 21:19, 22:20), ám az utolsó percek idegőrlő küzdelmét a Vardar bírta jobban.

Elégedetlenül nyilatkozott Ljubomir Vranješ, a vesztes csapat trénere: „Volt esélyünk a pontszerzésre és a győzelemre is, de túl sok technikai hibánk és kimaradó ziccerünk volt” – kommentálta a szakember, szóba hozva a szerinte problémás bíráskodást is.

Hibátlan a Szeged

Motor Zaporizzsja–Szeged 31:32 (13:19)

Harmadik mérkőzésén is megőrizte hibátlan mérlegét a Szeged, amely az ukrán Zaporizzsjában egy góllal verte a házigazda Motort, és a csoport második helyére ugrott.

További eredmények, 3. forduló, A csoport: Kristianstad–Barcelona 25:44, a Montpellier–Kielce mérkőzés lapzárta után ért véget. B csoport: Zagreb–PSG 21:32, Celje–Flensburg 23:20, Nantes–Skjern 35:27. C csoport: Sporting–Bjerringbro/Silkerborg 32:35, Csehovszkije Medvegyi–Beşiktaş 22:24, Szkopje–Prešov 24:29. A sorrend: 1. Prešov 6, 2. Bjerringbro 4, 3. Sporting 4, 4. Beşiktaş 4, 5. Csehovszkije 0, 6. Szkopje 0 pont. D csoport: az Elverum–Ademar mérkőzés lapzárta után ért véget. A sorrend: 1. Płock 6, 2. Bukarest 4, 3. Ademar (–1) 3, 4. Riihimäki 2, 5. Thun 1, 6. Elverum (–1) 0 pont.