RÖPLABDA

Szerbia a vb elődöntőjében!

Az olasz válogatott nagyon jól játszott a vb harmadik szakaszának első meccsén, mégis súlyos vereséget szenvedett, hisz Szerbia válogatottja még arra a teljesítményre is rátett, amellyel az első szakaszban az oroszokat legyőzte. Nikola Grbić kapitány serege a játék minden elemében felülmúlta a vendéglátókat, a 3:0-s és 75:53 pontarányú győzelem pedig azt jelenti, hogy Szerbia már az elődöntőben van, pontosabban a továbbjutáshoz az este 54 pont, esetleg egy játszma kellett a lengyelek ellen. A harmadik szakaszban lényegtelen, hogy ki végez az első és a második helyen, hisz az elődöntőben nincs könnyebb rivális, bárki is jut tovább a brazil, amerikai, orosz hármasból.

Az olaszok elleni meccs legjobbja Nikola Jovović irányító volt, aki nemcsak a támadások megszervezésében, hanem a védelemben is pályafutása legjobbját nyújtotta.

A másik csoport első meccsén a brazilok 0:2-ről fordítottak az oroszok ellen, így ebben a trióban, ahol még az USA szerepel, semmi sem dőlt el.