NŐI VB, TENERIFE

Úton a tizedik felé

Véget ért a spanyolországi Tenerifében rendezett női kosárlabda-vb csoportköre. Az egyik legjobb teljesítményt a kilencszeres világbajnok Egyesült Államok nyújtotta az első három mérkőzésen, az elmúlt két torna győztese a D csoportban Szenegált, Kínát és Lettországot is magabiztosan verte, és egyenesen bejutott a negyeddöntőbe.

A harmadik csoportmeccsen az amerikai lányok már másodszor lépték át a százas ponthatárt (Kínát 100:88-ra verték), annak ellenére, hogy Lettország derekasan küzdött a nagy favorit ellen. A kis balti ország soraiból ketten is maradandót alkottak, Kristine Vitola dupla duplával (12 pont, 10 lepattanó) vétette észre magát, míg Anete Šteinberga 30 egységével a teljes mérkőzés legjobbja lett. Ezek az egyéni teljesítmények azonban nem voltak elegendőek a győzelemhez, az Egyesült Államok soraiból ugyanis heten értek el két számjegyű pontot – a legjobb dobó Tina Charles (18 pont) volt –, s az erős csapategység 26 pontos diadalhoz vezetett. A szimpatikus lettek egyébként rendkívül balszerencsésen végeztek a csoport utolsó helyén, hiszen korábban Kínától három, Szenegáltól pedig csupán egy ponttal kaptak ki.

A csoportkörben még Kanada és Ausztrália volt hibátlan, míg a hazai pályán játszó, az USA első számú kihívójának számító spanyol lányok meglepetésre kikaptak Belgiumtól, és nyolcaddöntőre kényszerültek.

Ezeket a nyolcaddöntőket a kvartettek második és harmadik helyezettjei játszották tegnap este.

Eredmények, 3. forduló, A csoport: Kanada–Franciaország 71:60, Dél-Korea–Görögország 48:58.