SZUPERLIGA

Döntetlen a 158. derbin

A Partizan jobb volt, a Crvena zvezda szerencsésebb a Partizan Stadionban rendezett 158. derbin, a végeredmény pedig 1:1 lett. A 33. percben egy, a középpályán elcsent labdából indította meg támadását a fekete-fehér együttes, végül Gomes talált be Borjan kapujába. A hazai pályán játszó Partizan kétszer annyiszor veszélyeztetett, mint az éllovas Zvezda, de a 73. minutumban egy nagy felháborodást keltő góllal Boakye egyenlített. Szűk húsz perccel a vége előtt a piros-fehér mezesek szöglethez jutottak, a sarokrúgást pedig Marin végezte el. A beadás jól csavarodott, a ghánai csatár magasra ugorva fejelt Stojković felé. A kapus hárította a felé tartó labdát, a nagy kérdés azonban az volt, hogy a játékszer áthaladt-e teljes terjedelmében a gólvonalon, vagy sem. Mivel Szerbia legrangosabb bajnokságában még nem működik a VAR-rendszer, Grujić játékvezető feladata különösen nehéznek bizonyult, a labda nem is a földön, hanem a levegőben volt. Mi, nézők a felvételek alapján elmondhatjuk, a bíró helyesen döntött, amikor megadta a gólt.

Hasonlóképpen vélekedett a mérkőzés után VladanMilojević, a Crvena zvezda edzője is. „Nem kezdtük jól a meccset, szerencsére a második félidőre összeszedtük magunkat. Nem vagyok maradéktalanul elégedett az eredménnyel, mégis egy történelmi összecsapásról van szó, de szerintem a két játékrész egészét tekintve igazságos a döntetlen. A gólunk teljesen szabályos volt, nem fogok vitába szállni emiatt” – mondta Milojević.