KÉZILABDA – FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA

Katalóniai vereség

Barcelona–Veszprém 31:28

Kikapott Barcelonában a Veszprém kézilabdacsapata a férfi Bajnokok Ligája második fordulójában. A magyar bajnok az első percben megszerezte a vezetést, ám innentől folyamatosan a katalánok diktálták a tempót, és a szünet előtt, néhány felzárkózást leszámítva, folyamatosan néhány gólos előnnyel mentek.

A második félidőben maradt ez a távolság a felek között (első félidő vége: 17:14), a magyarok csak egyszer tudtak két gólra zárkózni (19:17), s a vereség ellenére még elmondható, hogy a magyaroknak sikerült jól a hajrá, hiszen az utolsó tíz percre fordulva 6 gólos is volt a Barcelona vezetése (30:24). „Nagyon sok hibával játszottunk, elmaradtunk az igazi tudásunktól. A vereséggel önmagunkat hoztuk nehéz helyzetbe. Számomra is tanulságos volt a mérkőzés, kiderült, hogy többet kell edzenünk, hogy pótoljuk a hiányosságainkat – nyilatkozta a Veszprém trénere, Ljubomir Vranješ.

A Szeged a B csoportban hazai pályán verte a francia Nantes csapatát.

Eredmények, 2. forduló, A csoport: Vardar–Kristianstad 33:25, Breszt–Montpellier 26:23, Barcelona–Veszprém 31:28, Kielce–RN Löwen 35:32. B csoport: PSG–Celje 33:21, Skjern–Motor 37:33, Flensburg–Zagreb 29:31, Szeged–Nantes 30:28. C csoport: Csehovszkije Medvegyi–Sporting 22:23, Prešov–Bjerringbro/Silkeborg 26:24, Szkopje–Beşiktaş 22:30. D csoport: Ademar–Din. Bukarest 31:28, Elverum–Wisła Płock 28:30.