A Bácska és a Csóka verseng az első helyért – Fölényes sikert aratott a Horgos

Ada: AFK–Hajduk (Podlokány) 0:0

Rekreációs központ, 150 néző, vezette: Jerinkić (Nagykikinda).

AFK: Rohacsek, Anitics (Stepančev), Golubović, Világos, Laták A., Šević (Pekó), Szegedinszki, Laták Á., Nagypál, Pozsár, Péter.

Hajduk: Panić, Bodroža, Horvát A., Rankov, D. Radaković, Elezović, R. Radaković (Mendebaba), Banjac, Horvát M., Lazić, Onjin.

Küzdelmes mérkőzésen az adai csapat szinte mindent megpróbált a győzelem megszerzése érdekében, ezúttal azonban nem sikerült gólt szereznie. A vendégek szervezetten, szívósan védekeztek, és gyors ellenakciókból próbálták meglepni az adaiak védelmét. Már a 2. percben Nagypál végzett el szabadrúgást 16 méterről, és a felső kapufát találta el. A 25. percben Pozsár lapos lövéssel próbálkozott, Panić kapus védett. A 42. percben Nagypál távoli lövése kissé elkerülte a jobb felső sarkot. A második félidőt szinte végigtámadta az adai csapat, de átadásaik és lövéseik pontatlanok voltak, a vendégek pedig sikeresen tördelték, lassították a játékot. A 65. percben a fellazult hazai védelem mellett Banjac törhetett egyedül a kapura, végül Pozsár mentett. A mérkőzés hajrájában a vendéglátó kétszer is kijátszotta a podlokányiak védelmét, de előbb Péter lőtt közelről a kapu mellé, majd Nagypál lövését védte bravúrral Panić. A 83. percben Nagypál végzett el szabadrúgást 25 méterről, és ismét a felső kapufát találta el. A játékvezető összesen kilenc sárga lapot mutatott fel, hármat a hazai csapat játékosainak, hatot a vendégeknek.

Csóka: Csóka–Tisza (Padé) 3:1 (1:0)

Csóka-pálya, 80 néző, vezette: Bibin (Törökkanizsa). Góllövők: Terzin a 10. és a 78., Csernák a 68., illetve Fodor a 70. percben.

Csóka: Militarov, Krsmanović, Šustran (Vasin), Mellik, Terzin, Popov, Živanov, Čavić, Csernák, Mićin, Ćinkul (Popović).

Tisza: Kovács, Lengyel F. (Liptai), Süli, Mojsin, Fodor, Maletin, Jenei (Nenadov), Lengyel G., Zombori (Ignjin), Kocsis, Radanov.

A csókaiak jobb játékuknak köszönhetően diadalmaskodtak a vendégek felett, s máris a tabella felső részében tudhatják magukat. A hazaiak a 10. percben tizenegyesből szerezték meg a vezetést, miután Kovács a büntetőterületen belül szabálytalankodott Nedeljko Terzinnel szemben, aki később értékesítette is a rúgást. Az előnyt Csernák Rudolf duplázta meg a 68. minutumban, két perccel később azonban szépített a Tisza. A padéiaknak számos lehetőségük adódott az egyenlítésre, de Militarov mindannyiszor hárított. A meccset végül Terzin újabb gólja zárta le a 78. percben.

Martonos: Jedinstvo–Bácska 1:3 (0:2)

Jedinstvo-pálya, 30 néző, vezette: Jolić (Csóka). Góllövők: Kiss a 67., illetve Vrbaški a 24., Cifrić a 31. és Morović a 68. percben.

Jedinstvo (M): Makra, Bajúsz, Fejes, Nagy (Radulov), Bite, Varga, Jakovljev, Ateljević (Bajtai), Huszta, Gál, Kis.

Bácska: Janković, Simendić, Dongo (Z. Radonić), P. Križan, M. Križan, Vlajković, Kuburić (Parabucki), Vrbaški, Morović, D. Radonić, Cifrić (Crnojlović).

A moholi vendégek diktálták a tempót a mérkőzés első felében, több helyzetet is kialakítottak, Vrbaški és Cifrić találatainak köszönhetően a vezetést is megkaparintották. A szünet után Kis Viktor góljával a martonosiak életben tartották a pontszerzési reményeket, de alig pár pillanattal később Slavko Morović lezárta a meccset. A Bácska a győzelmével a liga élére állt.

Szanád: Jadran–Potisje 0:4 (0:3)

Jadran-pálya, 50 néző, vezette: Popović (Nagykikinda). Góllövők: Apró a 12., Csehák a 25., Balgó a 44. és Basa az 55. percben.

Jadran: Josipović, Vladisavljev (Oluški), Kocsis (Bebek), Đurđev, Pavlov, Popović, Keszég Zs., Stanić, Stojanović, Keszég N. (Zubrecki), Mihaljev.

Potisje: Bohata, Nagy O., Domonkos, Horváth (Gavrić), Muhi, Csehák, Kiss, Balgó, Ugri (Nagy K.), Konc, Apró.

Egy rendkívül fair meccsen a kanizsaiak bizonyultak felkészültebbnek, így már az összecsapás elején elvégezték a munka nagy részét. Előbb Apró Levente, majd Csehák Martin és Balgó József talált be a kapuba. A második félidőben a fölényes győzelmet Basa Attila biztosította be. A Jadrannak volt pár helyzete, ezek közül az egyik a kapufát is eltalálta, de gólképtelenek maradtak.

Majdány: Tromeđa–Slavija 0:2 (0:1)

Tromeđa-pálya, 50 néző, vezette: Maletin (Törökkanizsa). Góllövők: Fehér a 20. és Arsenov a 88. percben.

Tromeđa: Krstić, Papp D., Horváth, Domonkos K., Zabos, Domonkos L., Farkas, Győri (Vass), Mihók (Huszák R.), Ágoston, Fehér (Bicskei).

Slavija: Radu, Remete, Mijatov (Jovičin), Čančar (Grujin), Dimović, K. Elezović, Maluckov, M. Elezović, Huszák I., Huszák J., Erić (Arsenov).

A majdányiak és az oroszlámosiak harca mindig érdekes viadalt hoz. Ezúttal a Slavija előtt adódott több esély, a 20. percben megszerzett előnyt a mérkőzés legvégén Arsenov garantálta.

Horgos: Horgos 1911–Jedinstvo (Ókeresztúr) 4:0 (0:0)

Vasút menti pálya, 100 néző, vezette: Bojin Marko (Padé). Góllövők: Dobó a 63., Buza a 66., Aladžić a 82. és Bohata E. a 90. percben.

Horgos 1911: Bende, Bohata G., Szabó, Radics, Bohata E., Veselinov, Huszár (Makra), Fodor, Buza, Dobó (Ivančić), Kolompár (Aladžić).

Jedinstvo: Rice, Đerić, Majer (Jovanov), Brzak, Holló, Živkov, Krišanov, Rankov, Milanov, Mikluć (Sečei), Dabečki.

Az első félidőben nem bírt egymással a két együttes. A horgosiak több alkalommal helyzetbe kerültek, a labda azonban mindig elkerülte Rice kapuját. A folytatásban a Horgos 1911 csatárai kíméletlen támadásba lendültek a mindjobban fáradó ókeresztúri csapat ellen. A 63. percben Dobó Rudolf kezdte meg a gólok sorozatát. Három perccel később Buza Attila, majd Aladžić Roland növelte a vezetést. A 90. percben a hazai csapat egyik legjobbja, Bohata Erik egy távoli váratlan lövéssel állította be a hazai csapat nagyarányú győzelmét.

Az 5. forduló: AFK–Hajduk 0:0, Graničar–Tornyos 0:4, Horgos–Jedinstvo (Ó) 4:0, Jadran–Potisje 0:4, Csóka–Tisza 3:1, Tromeđa–Slavija 0:2, Jedinstvo (M)–Bácska 1:3. A Šampion szabad volt.