VB-SELEJTEZŐK

Szerb rutingyőzelem

Szerbia–Észtország 91:65

Jelentősen közelebb került a jövő évi kínai vb-n való részvételhez a szerb férfikosárlabda-válogatott, miután 26 ponttal verte Észtországot. Aleksandar Đorđević tanítványai már az első negyedet hatpontos különbséggel nyerték meg (22:16), a félidőre pedig további tízzel nőtt az előny (45:29). A szünet után hatalmas szerb fölény mutatkozott, ez a játékrész 29:11-gyel lett a Sasoké, akik az utolsó tíz percben kissé kiengedtek, s az észtek közelebb kerültek néhány ponttal. A legeredményesebb szerb játékos Nemanja Bjelica lett 14 egységgel, ám a legfontosabb adat a csapategységről árulkodik: mind a 12, mérkőzésre nevezett ember feliratkozott, és Bjelica mellett további hárman értek el két számjegyű pontot.

További eredmények a csoportból: Németország–Izrael 92:92, h. u. 112:98, Grúzia–Görögország 85:86.

November 30., péntek: Izrael–Szerbia.

December 3., hétfő: Szerbia–Görögország.

2019. február 21., csütörtök: Észtország–Szerbia.

2019. február 24., vasárnap: Szerbia–Izrael.

Bravúros magyar győzelem

Hollandia–Magyarország 59:74

Fölényes győzelmet aratott a magyar válogatott Hollandiában. A mérkőzés előtt a hollandok számítottak favoritnak, akik az előző selejtezős fázis óta veretlenek voltak hazai pályán, míg Stojan Ivković tanítványaitól már az is szép teljesítmény, hogy bejutottak a kvalifikáció utolsó fázisába. Ilyen előzmények ellenére a mérkőzés 74:59-es magyar győzelemmel ért véget, s az eredménnyel a piros-fehérek a vb-szereplést érő harmadik helyre ugrottak a csoportban.

A magyarok jól kezdték a találkozót, 4:3-as holland vezetés után a házigazda többször nem is birtokolta az előnyt. A félidőben az addigra 11 pontos Perl Zoltán és a csapatkapitány Vojvoda Dávid (9) vezetésével 41:34-es vendégfölény állt a kijelzőn. A kialakított vezetés néhány rövid periódust leszámítva a második félidőben sem volt komoly veszélyben, végül 15 pontos magyar siker született. A mérkőzés végére a 23 pontos Vojvoda lett a legeredményesebb, Perl 18 egységgel zárta a találkozót, míg a hollandoknál Yannick Franke lett a legjobb dobó (18 pont).

Ivković mester szerint csapata motiváltan futott ki a parkettre: „Nem engedtük őket a saját játékukat játszani. Megakadályoztuk a gyors lefutásaikat, és a támadó lepattanókkal sem tudtak fölénk kerekedni. Jól felkészültünk belőlük” – magyarázta a szakember.

Magyarország tegnap esti ellenfele Olaszország volt, ezen a mérkőzésen már nem jött össze a bravúr. A magyar fiúk hazai pályán 69:63-as vereséget szenvedtek el, így a negyedik helyre csúsztak, miután a lengyelek váratlanul megverték a horvátokat.

További eredmények a csoportból: Horvátország–Litvánia 83:84, Olaszország–Lengyelország 101:82. A legutóbbi fordulóban: Magyarország–Olaszország 63:69, Lengyelország–Horvátország 79:74, Litvánia–Hollandia 75:75, 2 h. u. 95:93.