NB I.

Petrjak döntött

Jelenet a kispesti rangadóról (Fotó: MTI)

Nagy érdeklődés előzte meg a Honvéd–Ferencváros szombat esti rangadót. A kispestiek ugyanis egy esetleges győzelemmel megelőzhették volna riválisukat a táblázat élén. A tét nagysága ellenére meglepően kevés, mindössze egy-egy gólszerzési lehetőség adódott a csapatok előtt az első negyvenöt percben. Igaz, az ukrán Petrjak rögtön élt is a kínálkozó alkalommal, és találatával a vendégek kerültek előnybe. A szünetet követően Bőle lezárhatta volna a találkozót, de képtelen volt eltalálni az üres kaput. A folytatásban a hazaiak átvették ugyan a játék irányítását, de az eredmény már nem változott. Az egyedüli érdemleges esemény a nyáron a Honvédtől a Ferencvárosba igazolt Lanzafame lecserélése volt, ekkor ugyanis a legvérmesebb kispesti szurkolók a pályára akartak lépni, nyilván nem azért, hogy kezet fogjanak egykori kedvencükkel. A biztonságiak szerencsére megakadályozták a váratlan találkozást…

Jól kezdték az újpestiek a Debrecen elleni hazai találkozót, helyzeteket alakítottak ki, majd a 22. percben Nagynak köszönhetően a vezetést is megszerezték. A második félidő két Loki-helyzettel kezdődött, ám a csatárok mindkettőt csúnyán elpackázták. A folytatásban mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de a hálók a későbbiekben már érintetlenek maradtak.

Nem meglepő módon fehérvári fölénnyel kezdődött a Puskás Akadémia–Mol Vidi mérkőzés. Sőt, Marko Ščepović egy jogos büntető értékesítésével előnyhöz is juttatta a címvédőt. Magabiztos volt a vendégek játéka, de elég volt egyetlen hiba, hogy minden megváltozzon. A Mol Vidi védelme is összehozott a hazai csapatnak egy tizenegyest, amelyet Knežević magabiztosan váltott gólra. A második játékrészt ugyan jobbára a vendégek irányították, de gólt nem tudtak lőni, ráadásul a hajrában egy ellentámadás során a felcsútiak megszerezték a mindent eldöntő találatot.

Izgalmas és gólgazdag összecsapást vívott egymással a Mezőkövesd és a Diósgyőr. A kövesdiek bő tíz percet követően már háromgólos előnyben voltak, ám a későbbiekben a miskolciak két gólt szerezve ismét izgalmassá tették a találkozót. Mintegy tíz perccel a hármas sípszó elhangzása előtt Vajda második találatával megtörte a Diósgyőr ellenállását, így három értékes ponthoz juttatta a Mezőkövesdet.

A 8. forduló: Honvéd–Ferencváros 0:1 (Petrjak 16.), Újpest–Debrecen 1:0 (Nagy 22.), Puskás Akadémia–Mol Vidi 2:1 (Knežević 39., Bryan de Jesús 85., illetve M. Šćepović 24.), Mezőkövesd–Diósgyőr 4:2 (Szeles 7., Cseri 9., Vajda 11. és 80., illetve Tajti 51., Makrai 68.), Paks–MTK 3:0 (Hahn 31., Kecskés 73., Simon 94.), Kisvárda–Haladás 4:1 (Ilić 18. és 69., Horváth 29., Mišić 57., illetve Priskin 66.).