US OPEN

Novak harmadik US Open-serlege!

Novak Đoković három szettben, 6:3, 7:6 (4), 6:3 arányban megverte az argentin Juan Martin del Potrót az US Open döntőjében, ezzel megnyerte a trófeát.

A világklasszis szerb karrierje során harmadszor nyert New Yorkban, összesen pedig 14 Grand Slam-győzelemnél jár, amivel beérte az amerikai Pete Samprast.

A 3 óra 19 percig tartó mérkőzésen Novak az első szettben egyszer tudta elvenni az argentin adogatását. A másodikban egyszer-egyszer brékelték meg egymást a felek, majd rövidítésben ismét a szerb kerekedett felül. A harmadik játszma közepe táján újra gyorsan oda-vissza elvették a másik adogatását, ám az argentin kritikus helyzetben, 4:3-as szerb előnynél újra elveszítette sajátját. Đokovićnak innentől csak ki kellett szerválnia a meccset, ami össze is jött, 40:30-ról az első meccslabdájával élni tudott.