2024. március 29., péntek

Javában tart a felkészülés

A szerbek kiütötték a magyarokat az edzőmeccsen

Hatalmas különbséggel, 99:43-ra verte Szerbia férfiválogatottja Magyarországot Belgrádban egy zárt kapus felkészülési mérkőzésen. A meccs már az első negyedben eldőlt, ezt Szerbia 24:9-re hozta, a félidőben pedig már 30 pont volt a csapatok között (46:16). A Sasok előnye folyamatosan nőtt, az utolsó negyedre hihetetlen 80:25-tel fordultak, s csak ez a záró játékrész hozott kiegyenlített játékot (19:18). A házigazda soraiból Nemanja Bjelica (15), a magyarok közül pedig Benke Szilárd lett a legeredményesebb (11).

A szerb csapat egyébként még a múlt héten gyűlt össze Belgrádban, hogy megkezdje a közös felkészülést a jövő évi kínai vb utolsó selejtezős szakaszára. Az elmúlt, 2014-es vb ezüstérmese az L jelű hatcsapatos csoportban kapott helyet Németország, Görögország, Izrael, Észtország és Grúzia mellett, a kialakult sorrendben az első három nemzet szerez indulási jogot a kínai tornára.

A kvalifikáció menete értelmében az előző selejtezős fázisban is ellenfél csapatoknak már nem kell többször egymással játszaniuk, vagyis Szerbiának Németország és Grúzia ellen már nem lesz csoportmeccse. Aleksandar Đorđević szövetségi kapitány csapata 13-án, csütörtökön Görögországban lép parkettre a csoport legveszélyesebb tagja ellen, 16-án, vasárnap pedig a jóval könnyebb feladatnak ígérkező Észtországot látja vendégül a belgrádi Pionir csarnokban.

Sajnos nincs mindenki velünk, egyeseknek közbeszólt a klubjuk, ezt figyelembe kellett vennünk. Teodosić és Marjanović ezért fog hiányozni a selejtezőkről” – árulta el a kapitány, ki sem térve egy másik NBA-sztár, Nikola Jokić hiányára. A fiatal zombori játékos még tavasszal azt nyilatkozta, hogy Đorđevićtyel már beszéltek az ügyben, és szintén klubokok miatt nem húzza fel a címeres mezt a selejtezőkre. Sok erőnléti edzést végzünk, és a játékot is sokat gyakoroljuk, hiszen a fiúknak egyelőre hiányoznak a mérkőzések. Mindenkinek újra el kell érnie a legjobb egyéni formáját – folytatta a beszámolót a szakvezető, aki ezután kitért az ellenfelekre is: – A görögöknek nagy segítséget jelent, hogy a legjobb euroligás embereik is játszani fognak. Ők, valamint a németek 12-12 ponttal állnak, és máris nagyon közel vannak a kijutáshoz. Sajnálhatjuk az újvidéki, németek elleni vereségünket” – idézte fel a kapitány az előző fázis utolsó mérkőzését, amelyen a szerbek hatpontos vezetésről kaptak ki az utolsó percekben.

A szerb keret: Nemanja Bjelica, Bogdan Bogdanović, Miroslav Raduljica, Nikola Kalinić, Stefan Jović, Vladimir Lučić, Nemanja Nedović, Marko Simonović,Ilija Đoković, Dragan Milosavljević, Stevan Jelovac, Nikola Milutinov, Vasilije Micić, Aleksa Avramović, Dejan Todorović, Uroš Luković.