2024. április 16., kedd
SZUPERLIGA

Apatini elégedetlenkedés Adorjánon

A Tisza büntetővel mentette meg a zsákmány felét, a Bajsa nyerni tudott

A 7. forduló: Spartacus–Dinamo 2:0, Napredak–Voždovac 0:0, Čukarički–Radnički (N) 1:1, Radnik–Proleter 0:0, Mladost–Mačva 1:2, Zemun–Rad 1:0, Partizan–OFK Bačka 1:0, Vojvodina–Crvena zvezda 1:4.

3

A következő forduló (szeptember 15-én): Dinamo–Rad, Mačva–Zemun, OFK Bačka–Mladost, Proleter–Partizan, Crvena zvezda–Radnik, Radnički (N)–Vojvodina, Voždovac–Čukarički, Spartacus–Napredak.

I. LIGA

Az 5. forduló: Bežanija–Radnički 1923 0:1, Budućnost–Borac 1:1, Sinđelić–Sloboda 3:2, Zlatibor–Teleoptik 2:1, Novi Pazar–Inđija 0:1, a Javor–Trajal 1:0. A Metalac–Becse és az OFK Žarkovo–TSC mérkőzéseket ma játsszák.

1

A következő forduló (szeptember 9-én): Inđija–TSC, Becse–OFK Žarkovo, Trajal–Metalac, Teleoptik–Javor, Sloboda–Zlatibor, Borac–Sinđelić, Radnički 1923–Budućnost, Novi Pazar–Bežanija.

I. VAJDASÁGI LIGA

A 3. forduló: Kabel–Cement 2:1, Železničar–Omladinac 1:0, Radnički (N)–Borac 1:1, Vršac–Dunav 0:1, Srbobran–Crvena zevezda 1:1, Mladost–Bácska 1901 1:0, ČSK–Hajduk 0:1, Dinamo–Bratstvo 3:1, Radnički (ÚP)–Radnički (M) 0:4.

1

A következő forduló (szeptember 8-án és 9-én): Cement–Radnički (M), Bratstvo–Radnički (ÚP), Hajduk–Dinamo, Bácska 1901–ČSK, Crvena zvezda–Mladost, Dunav–Srbobran, Borac–Vršac, Omladinac–Radnički (N), Kabel–Železničar.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Adorján: Tisza–Mladost (A) 1:1 (0:0)

Adorjáni pálya 120 néző, vezette: Čapko (Bácskeresztúr). Góllövők: Todorovic a 64. (11-esből), illetve Fáber az 50. percben.

Tisza: Tasić, Panić, Mandić, Čitar, Tači (Šaban), Živković, Borsos (Lazić), Čabrilo, Đuranović (Csanádi), Todorović, Šijačić.

Mladost (A): Rašeta, Petreš, Bursać, Basarić, Győri (Mišković), Rataić, Milešević, Marin, Fáber (Kuntić), Grigorjević (Mandić), Knežević.

A nyári átigazolási időszakban jelentős változások történtek a Tisza keretében. A csapat jól kezdte az új idényt, és idegenben két szép győzelmet aratott. Az adorjáni szurkolók kíváncsian tekintettek kedvenceik idénybeli első hazai mérkőzése elé, amelyen a rangosabb ligákat megjárt apatini Mladostot látták vendégül. A találkozón egyenrangú küzdelmet láttak a nézők, mindkét oldalon adódtak helyzetek, de azok sorra kimaradtak. A folytatásban a vendégek az 50. percben megszerezték a vezetést, Fáber 18 méterről leadott lövése a bal sarokban kötött ki. A hazaiak nagyon igyekeztek, de a góllövéssel gondok voltak. A 64. perben azonban büntetőhöz jutottak, amit a vendégjátékosok és szurkolók is sportszerűtlenül fogadtak. Utóbbiak a pályára akartak betódulni, így a rendőrségnek kellett őket feltartóztatnia. A tizenegyest végül Todorović értékesítette, ezzel beállította a végeredményt.

Bajsa: Bajsa–Tavankut 1:0 (1:0)

Bajsai pálya, 300 néző, vezette: Mrđenović (Verbász). Góllövők: Horváth a 39. percben.

Bajsa: Damjanović, Tresiglavić, Latyák (Ledić), Horváth (Szakács), Zsemberi, Kocsis (Tóth), Majkić, Krivokapić, Mihalecz, Majoros, Boros.

Tavankut: Szabó, Kujundžić, Sloboda, Skenderović I., Godar (Perić), Temunović, Šimić, Rajić (Francišković), Skenderović N., Pejić-Tukaljac (Vojnić), Vizin.

Az első félidőben a vendégek védekezésre kényszerültek. A nagyon meleg, párás idő miatt már az első játékrész közepén egy rövid pihenőt engedélyezett a játékvezető. A Bajsa ezt követően is sorozatban gyártotta a helyzeteket, mígnem a bal szélen elfutó Majoros három védőt kicselezett, majd a középen befutó Horváth elé tálalt, aki nem hibázott. A második játékrészben nem változott a játék képe, de az eredmény sem. Az 50. percben egy felugrás során Godar megsérült, a pályán ellátták, majd a topolyai egészségházba szállították, sérülése azonban nem súlyos.

A 3. forduló: Bácska–Mladost (T) 1:0, Bajsa–Tavankut 1:0, Radnički 1912–Sloga 3:0, Vrbas–Crvenka 1:1, Mladost (P)–Tekstilac 0:3, Polet–Radnički (Z) 2:3, Budućnost–BSK 1:0, Tisza–Mladost (A) 1:1.

0

A következő forduló (szeptember 8-án és 9-én): Mladost (T)–Mladost (A), BSK–Tisza, Radnički (Z)–Budućnost, Testilac–Polet, Crvenka–Mladost (P), Sloga–Vrbas, Tavankut–Radnički 1912, Bácska–Bajsa.

VAJDASÁGI LIGA – KELET

A 3. forduló: Kikinda–Krajina 3:0, Mladost–Budućnost 1:0, Radnički (K)–Begej 2:2, Sloboda–Jedinstvo (TB) 1:0, Vojvodina–Kozara 1:0, Jedinstvo (BK)–Sloga 3:4, Radnički (S)–BAK 1:1, ŽAK–Proleter 5:0.

0

A következő forduló (szeptember 8-án és 9-én): Krajina–Proleter, BAK–ŽAK, Sloga–Radnički (S), Kozara–Jedinstvo (BK), Jedinstvo (TB)–Vojvodina, Begej–Sloboda, Budućnost–Radnički (K), Kikinda–Mladost.

VAJDASÁGI LIGA – DÉL

A 3. forduló: Podrinje–Sloga (E) 1:2, Podunavac–Borac (S) 0:0, Laćarak–Jugović 0:1, Hajduk (D)–Hajduk (Č) 5:0, Sloga (T)–Tatra 1:0, Radnički (Š)–Jedinstvo 1:2, Sremac–1. Maj 2:1. A Hajduk (B) szabad volt.

0

A következő forduló (szeptember 8-án és 9-én): Sloga (E)–1. Maj, Jedinstvo–Sremac, Tatra–Hajduk (B), Hajduk (Č)–Sloga (T), Jugović–Hajduk (D), Borac (S)–Laćarak, Podrinje–Podunavac. A Radnički (Š) szabad.

SZABADKAI LIGA

Hajdújárás: Vinogradar–Đurđin 3:1 (0:1)

Hajdújárási sportközpont, 120 néző, vezette: Filipović (Szabadka). Góllövők: Stojanović a 78., Budimir a 85., Panić a 91., illetve Vidaković a 19. percben.

Vinogradar: Žužo, Kolundžić, Ćuk (Abadžić), Nágel, Ušumović, Kaurin, Stojanović, Popović, Zavišić (Budimir), Káposzta (Mrkonja), Panić.

Đurđin: Jokić, Cvijanov (Tasi), Peić Tukuljac, Horvacki, Somogyi, Jeknić, Matković (Vidaković (I. Bilbija)), Panić, Mihajlović, Stantić, Majlat.

A községi rangadót a vendégek kezdték jobban, és a 19. percben egy ellentámadás végén Panić a néhány perccel korábban beállt Vidakovićot találta meg egy hosszú indítással, majd Vidaković lapos lövéssel megszerezte a györgyéniek számára a vezetést. Félórai játékot követően kerültek először helyzetbe a hazaiak, de Zavišić közelről fölé lőtt, majd a félidő vége felé ugyanez a játékos az ellenfél kapusába lőtte a labdát. A második negyvenöt perc két Vinogradar-helyzettel indult: előbb Popović próbálkozását Jokić lábbal hárította, majd Panić emelt mellé egy kiváló kiugratást követően. A 63. percben a vendégek közel álltak az újabb gólhoz, ám Panić lövése a felső kapufát érintve hagyta el a játékteret, két perccel később pedig Mihajlović lövését ütötte szögletre Žužo. Az utolsó húsz percben kidomborodott a hazaiak jobb fizikai felkészültsége, és a zöld mezesek egyre többször veszélyeztették Jokić kapuját. Stojanović fejesét még szögletre hárította a györgyéni kapus, a 78. percben azonban már tehetetlennek bizonyult. Ekkor Abadžić lövése a felső kapufáról a gólvonal elé pattant, erre Stojanović reagált a leggyorsabban, és kiegyenlített. A hazaiak még jobban fokozták a nyomást, és öt perccel a lefújás előtt egy jobb oldali szöglet után a csereként beállt Budimir megfordította a mérkőzést. A bírói ráadás első percében, Panić egy jobb oldali lapos beadást passzolt közvetlen közelről a hálóba, ezzel eldöntötte a három pont sorsát.

A 3. forduló: Jadran–Sutjeska 1:1, Napredak–Zenta 2:1, Iskra–Proleter (Nj) 2:1, Radnički–Sloga 5:0, Proleter (RS)–Vojvodina 2:1, Obilić–Pannónia 3:0, Preporod–Njegoš 1:0, Vinogradar–Đurđin 3:1.