ÚSZÁS

Három kanizsai érem

A hosszútávúszó-sorozat keretében újabb két versenyt rendeztek. Čortanovcin 36 úszó vett részt. Korcsoportos verseny zajlott 3000 méteres távon, amelyen az abszolút győztes Filip Zavišić (Spartacus, 24:07:11) és Varga Réka (Óbecse, 25:32:65) lett. A Kanizsa úszói ezen a versenyen egy érmet nyertek, korosztályában Mészáros Etelka első lett.

Törökbecsén 78 úszó vett részt. Korcsoportos verseny zajlott 2500 és 10 000 méteres távon.

A kisebb távon a férfiak abszolút győztese Komár Lajos (Szeged, 22:34:36), a női mezőny abszolút győztese Milana Popov (Palilula, 21:09:11). Mészáros Etelka korosztályában itt is nyert. A 10 000 méteres távon Borislav Fermanović (Spartacus, 1:29:20:69) és Jovana Ječanski (Swim Star, 1:37:34:19) nyert, a kanizsaiak közül pedig korosztályában második helyezést ért el Juhász Árpád.