2024. március 29., péntek
TENISZ

Györe első győzelme a nagy tornákon

Györe László pályafutása első US Open-meccsén az argentin Leonardo Mayer feladása révén nyert. A zentai a negyedik játszmában 6:4, 6:4, 4:6, 2:1-re vezetett, amikor Mayer sérülésre hivatkozva visszalépett. Györének ez volt az első győzelme a nagy tornákon, csütörtökön pedig a 2. fordulóban a ranglistán 25. francia Richard Gasquet lesz az ellenfele.

Az első játszmában 4:4-ig haladtak fej-fej mellett, amikor Györe break-labdához jutott, és ki is használta. A zentainak némi gondja akadt a saját kezdőütésén, de két break-labdát hárítva hozta az első játszmát. Györe a harmadik játékrészben nyerte el az argentin kezdőütését, és újra akkor szembesült break-labdával, amikor a szettért adogatott, de másodszor is menekülni tudott. A harmadik játszmában Györe repülő rajtot vett, két break révén 3:0-ra húzott el. Azután három kötött break-labdával találta magát szemben, és csak kettőt mentett, majd a 6. játékban újra elveszítette az adogatást, és a sérüléssel bajlódó Mayer nemsokára 4:3-ra vezetett, a harmadik breakkel pedig a játszmát is megnyerte. A negyedik játszmában az argentin, amikor másodszor is elveszítette az adogatást, feladta a csatát.