ÚSZÁS

Három állomás

A hosszútávúszó-versenysorozat utóbbi három állomása Mitrovica, Novi Pazar és Ovčar Banja volt. Előbbin a 2000 méteres távon a férfiak abszolút győztese Fábián Tamás (Kanizsa) lett 20:00:65 perces idővel, második Balog Kornél (Kanizsa, 20:15:74). A nőknél Marija Stanić (Novi Sad) 19:22:37 perces idővel ért elsőnek a célba, Mészáros Tamara (Kanizsa, 22:32:90) harmadik lett. A Kanizsa úszói ezen a versenyen összesen 17 érmet nyertek.

Novi Pazaron csupán 26 úszó indult. Az 5000 méteres távon a férfiak abszolút győztese Borislav Fermanović (Spartacus) lett 1:07:49:09 órás idővel, a női mezőny abszolút győztese Jovana Ječanski (Swim Star, 1:07:48:60). Ezen a versenyen a Kanizsából Hajdú Endre vett részt, aki korosztályában az első helyen végzett.

Ovčar Banján 58 úszó rajtolt.A 2500 méteres távon a férfiak abszolút győztese Lazar Vanić (Napredak, 32:49:34), a nőknél Jelena Ječanski (Vojvodina, 30:54:91) nyert. Ezen a versenyen Hajdú korosztályában a második helyet szerezte meg.