Szabadkai ezüst

Belgrádban tartották meg a 3×3-as kosárlabda országos döntő tornáját a felnőttek és az ifjúságiak mezőnyében. Az ifik mezőnyében a szerb ifjúsági válogatott tagjaiból álló Szerbia 3×3 elnevezésű csapat szerezte meg az első helyet a Szabadka 3×3 nevet viselő csapat előtt, melyben Njegoš Milović, Dušan Simjanovski, Srđan Kopunović és Stefan Bjelić kapott helyet, akik szintén a szerb ifiválogatott tagjai. A torna egyben a válogatott játékosok számára felkészülést jelentett az augusztus 31. és szeptember 2. között Debrecenben megrendezésre kerülő FIBA Európa-kupára, melyet az U18-as korosztály számára rendeznek. A felnőttek tornáját az újvidéki Liman nyerte meg a belgrádi Olimp feletti győzelmével.

Szerbia a hivatalos világbajnok a kosárlabda ezen válfajában, és a FIBA-ranglistán is az első helyen áll. A sportág felkerült a 2020-as tokiói nyári olimpia műsorára, ahol a szerb válogatott az egyik legkomolyabb aranyesélyesnek számít.