2024. április 24., szerda

Otthon botlott a TSC és a Becse

Megszerezte viszont első győzelmét a Bajsa a Vajdasági Liga északi csoportjában, amelyben nyert a Tisza is

SZUPERLIGA

A hétközi nemzetközi kupaszereplés miatt a Crvena zvezda és a Partizan is elhalasztotta soros bajnoki mérkőzését. A Vojvodina a palánkai Bačka legyőzésével megtörte a nyeretlenségi sorozatát, a Spartacus pedig hazai pályán szenvedett nagyarányú vereséget a niši Raničkitől.

Az 5. forduló: Voždovac–Dinamo 2:0, Spartacus–Radnički (N) 1:4, Čukarički–Proleter 1:0, Vojvodina–OFK Bačka 2:0, Mladost–Zemun 2:1, Radnik–Mačva 0:1. A Napredak–Crvena zvezda és a Partizan–Rad találkozót elhalasztották.

0

A következő forduló (augusztus 25-én): Dinamo–Zemun, Rad–Mladost, Mačva–Partizan, OFK Bačka–Radnik, Proleter–Vojvodina, Crvena zvezda–Čukarički, Radnički (N)–Napredak, Voždovac–Spartacus.

I. LIGA

Zenta: TSC– Zlatibor 1:2 (0:0)

Városi stadion, 400 néző, vezette: Stojanović (Belgrád). Góllövők: Szilágyi a 78., illetve Vujić a 48. és Ćirović a 77. percben.

TSC: Filipović, Svitić, Varga (Galić), Babić, Branković, K. Tomanović, Milićević (Arsenijević), Čordašić, Damnjanović, Szilágyi, Bastajić.

Zlatibor: K. Divac, Radulović (Glišović), Pavlović, Vujić, Vidić, Jokić, Ćirović, Petrović (Potkozarac (Živanović)), Miličić, Anđelković, Dragačević.

A TSC többet támadott az első félidőben, de a helyzeteket nem sikerült gólra váltani. A második játékrész elején a hazaiak kapusa szerencsétlenül kiejtett egy már megszelídített labdát, amelyet Vujić közvetlen közelről váltott gólra. A folytatásban egy jobb oldali beadásból Ćirović növelte a vendégek előnyét, amire a topolyaiak már egy perccel később válaszoltak is, Szilágyi szépített az eredményen. Ezt követően a TSC ostrom alá vette a čajetinaiak kapuját, több helyzetet sikerült kidolgozni, de az eredmény már nem változott.

Óbecse: Becse–Sinđelić 0:1 (0:0)

Tisza menti városi stadion, 500 néző, vezette: Miladinović (Niš). Góllövő: Đurić a 88. percben.

Becse: Živkov, Mandić, Kragović, Stanojev, Radić, Lazić, Rahić (Dujić), Cvijić, (Dabižljević), Grujić (Cvetković), Dražić, Kovačević.

Sinđelić: Trkulja, Cakić, Branković, Đorđević (Bumbar), Stanković, Tufegdžić (Đurić), Kričak, Krstić, Obrenović, Janjić, Janković (Ivanović).

A hazaiaknak nem sikerült jól a tizennégy év utáni visszatérés a másodosztályba. Szép számban összejöttek a nézők egy jó meccsre számítva, ám csalódniuk kellett. Az első félidőben nem láthattunk egy komolyabb helyzetet sem. A második játékrészt az óbecseiek már sokkal jobban kezdték, és az első támadásból Rahićnak megvolt az első kaput eltaláló lövése, de Trkulja biztosan hárított. A 71. percben a vendégeknek volt egy nagyobb helyzetük, amelyet Tufegdžić fejelt fölé egy szép beadást követően. Amikor már úgy tűnt, hogy egy gól nélküli döntetlennel mindkét csapat meg fog elégedni, a 88. percben Janjić végigfutott a bal szélen, és a beadását Đurić értékesítette. Az óbecseiek szerették volna kiharcolni a döntetlent, de nem sikerült már helyzethez jutniuk, így vereséget szenvedtek.

A 2. forduló: Inđija–Metalac 0:0, OFK Žarkovo–Javor 1:0, TSC–Zlatibor 1:2, Becse–Sinđelić 0:1, Teleoptik–Bežanija 0:1, Sloboda–Novi Pazar 0:0. A Borac–Radnički 1923 találkozó lapzárta után ért véget. A Trajal–Budućnost mérkőzést ma játsszák.

0

A következő forduló (augusztus 25-én): Radnički 1923–Inđija, Novi Pazar–Borac, Bežanija–Sloboda, Budućnost–Teleoptik, Sinđelić–Trajal, Zlatibor–Becse, Javor–TSC, Metalac–OFK Žarkovo.

I. VAJDASÁGI LIGA

Az 1. forduló: Omladinac–Cement 1:0, Kabel–Borac 2:1, Železničar–Dunav 1:0, Radnički (N)–Crvena zvezda 1:0, Vršac–Bácska 1901 3:0, Srbobran–Hajduk 0:0, Mladost–Bratstvo 0:1, ČSK–Radnićki (M) 2:1. Dinamo–Radnički (ÚP) 1:1.

A következő forduló (augusztus 25-én és 26-án): Cement–Radnički (ÚP), Radnički (M)–Dinamo, Bratstvo–ČSK, Hajduk–Mladost, Bácska 1901–Srbobran, Crvena zvezda–Vršac, Dunav–Radnički (N), Borac–Železničar, Omladinac–Kabel.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Az 1. forduló: Bajsa–Crvenka 2:0, Radnički 1912–Tekstilac 3:0, Vrbas–Radnički (Z) 1:3, Polet–Mladost (A) 1:2, Tavankút–Mladost (T) 0:1, Bácska–Sloga 3:4, Budućnost–Tisza 1:3, Mladost (P)–BSK 2:0,

A következő forduló (augusztus 25-én és 26-án): Mladost (T)–Tisza, Mladost (A)–Budućnost, BSK–Polet, Radnički (Z)–Mladost (P), Tekstilac–Vrbas, Crvenka–Radnički 1912, Sloga–Bajsa, Tavankút–Bácska.

VAJDASÁGI LIGA – KELET

Az 1. forduló: Budućnost–Krajina 2:1, Kikinda–Begej 2:2, Radnički (K)–Kozara 3:3, Sloboda–Sloga 5:0, Jedinstvo (BK)–Proleter 3:0, Radnički (S)–ŽAK 4:0.Mladost–Jedinstvo (TB) 2:1, Vojvodina–BAK 1:0,

A következő forduló (augusztus 25-én): Krajina–ŽAK, Proleter–Radnički (S), BAK–Jedinstvo (BK), Sloga–Vojvodina, Kozara–Sloboda, Jedinstvo (TB)–Radnički (K), Begej–Mladost, Budućnost–Kikinda.

VAJDASÁGI LIGA – DÉL

Az 1. forduló: Borac (Š)–Sloga (E) 2:0, Podrinje–Jugović 3:0, Sloga (T)–Jedinstvo 1:1, Radnički (Š)–Sremac 0:1, Podunavac–Hajduk (Č) 2:0, Laćarak–Tatra 2:0, Hajduk (D)–Borac (Ú) 4:0, Hajduk (B)–1. Maj 3:1,

A következő forduló (augusztus 25-én és 26-án): Sloga (E)–Sremac, 1. Maj–Radnički (Š), Jedinstvo–Hajduk (B), Borac (Ú)–Sloga (T), Tatra–Hajduk (D), Hajduk (Č)–Laćarak, Jugović–Podunavac, Borac (Š)–Podrinje

SZABADKAI LIGA

Hajdújárás: Vinogradar–Preporod 2:1 (1:0)

Hajdújárási sportközpont, 120 néző, vezette: Čorokalo (Szabadka). Góllövők: Davidović az 5., Abadžić a 60., illetve Kopanja a 83. percben.

Vinogradar: Žužo, Kolundžić, Paunović, Kujundžić (Haskó), Ušumović, Kaurin, Stojanović (Abadžić), Káposzta (Budimir), Zavišić, Davidović, Ćuk.

Preporod: Sekulić, Grbić (Medić), Terzija, Bačić, O. Ždrnja, Petričević, Panić, Grabež, Kopanja, N. Ždrnja, Jarić.

A nyári átigazolási időszakban jelentős változások történtek a hajdújárási csapat játékoskeretében, így a nyitányon hat újonnan igazolt játékos futott ki a pályára a zöld-fehérek soraiban. Erőteljesen kezdett a Vinogradar, és már az 5. percben megszerezte a vezetést, miután Kolundžić a jobb oldalról középre adott, Davidović pedig 11 méterről betalált Sekulić kapujába. A következő percben nagy lehetőség adódott az újzsednikiek előtt, de Jarić lövését Žužo lábbal hárította. Tíz perccel később Zavišić lövése után Sekulićnak akadt dolga, majd a Preporod helyzetei következtek: a 21. percben Kopanja került helyzetbe, de Ušumović blokkolta a vendégek csatárának lövését, hat perccel később Neven Ždrnja a kapu torkából lőtt fölé, újabb négy perc elteltével pedig Bačić a felső kapufát találta el. A második félidő huszadik másodpercében Zavišić majdnem megduplázta csapata előnyét, de a labda elakadt Sekulićban. A 60. percben a csereként beállt Abadžić jóvoltából megszületett a második hazai gól, miután a fiatal játékos egy szépen kidolgozott akció után lőtt a rövid sarokba. Ekkor úgy nézett ki, hogy eldőlt a mérkőzés, ám a 83. percben kissé váratlanul szépített a Preporod. Három vendégjátékos is lesen tartózkodott, Tornjanski törökkanizsai partjelző fel is emelte a zászlóját, Čorokalo játékvezető azonban úgy ítélte meg, hogy a második hullámban érkező Kopanja nem volt lesen, így a vendégek leggólerősebb játékosa szépíteni tudott. A bírói ráadás perceiben Neven Ždrnja közel állt az egyenlítéshez, fejesét azonban a kiválóan helyezkedő Žužo védte.

Az 1. forduló: Jadran–Zenta 3:1, Sutjeska–Proleter (Nj) 2:0, Napredak–Sloga 0:1, Iskra–Vojvodina 1:2, Radnički–Pannónia 2:0, Proleter (RS)–Njegoš 2:2, Obilić–Đurđin 1:3, Vinogradar–Preporod 2:1.

A következő forduló (augusztus 25-én és 26-án): Vinogradar–Jadran, Đurđin–Preporod, Njegoš–Obilić, Pannónia–Proleter (RS), Vojvodina–Radnički, Sloga–Iskra, Proleter (Nj)–Napredak, Zenta–Sutjeska.