2024. április 20., szombat
EURÓPAI SZUPERKUPA

A fenegyerek befejezte a munkát

Megérdemelt öröm (Fotó: Beta/AP)

Elkezdődött a Zidane és Ronaldo utáni éra a Real Madridnál, és a spanyol válogatott edzői posztjáról távozó Lopeteguinek láthatóan rengeteg dolga lesz még a királyi gárdánál. A madridi városi rangadónak beillő szuperkupa-mérkőzés fordulatos játékot, remek párharcot és összesen hat gólt hozott. DiegoCosta, az AtléticoMadridfenegyereke már az első percben megszerezte a vezetést Simeone együttesének, hogy aztán Benzema és Ramos találataival fordítson a Real. A meccs egyértelmű hőse azonban nem hagyta félbe a munkát, Costa tíz perccel a vége előtt egyenlített, így jöhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás. A hajrát Godinék bírták jobban, előbb Saúl, majd Koke volt eredményes. A végeredmény 4:2 a piros-fehér mezeseknek, történetük során harmadszor nyerték meg az Európai Szuperkupát. Bár hosszú távú következtetéseket nem vonhatunk le a szezon első komolyabb meccséből, de a Zidane-féle együttes soha nem kapott négy gólt egy mérkőzésen, az Atléticóval pedig hatványozottan számolni kell majd, nemcsak a spanyol bajnokságban, hanem az európai kupaporondon is.