2024. március 29., péntek
NB I.

Az elrontott stadionavató

Szombaton nagyszabású ünnepség keretében adták át a Kisvárda új stadionját. A helybéli csapat otthonában először a Ferencvárost látta vendégül, és mint utóbb kiderült, a zöld-fehérek igazi ünneprontóknak bizonyultak. Gyorsan kiderült, melyik a jobb csapat, Petrjak kis szerencsével a szünetig kétszer is bevehette volna a hazaiak kapuját, de Felipe hálóőr bravúros védésekkel ekkor még meg tudta őrizni csapatát a bekapott góltól. Bő fél óra elteltével – Sinder kiállítását követően – még nehezebb helyzetbe kerültek a vendéglátók, akiknek ettől kezdve egyetlen céljuk a vereség elkerülése volt. A második játékrész elején a fölényben lévő fővárosiak Leandro találatával megszerezték a vezetést. A „szegény embert az ág is húzza”-elv ezúttal is érvényesült, hiszen a játékvezető egy tizenhatoson kívüli szabálytalanságért ítélt büntetőt a Fradinak, amit Lanzafame magabiztosan értékesített. A hajrában Berios is a kiállítás sorsára jutott, így a hazai csapat kilenc főre csökkent. Mindez érdemben már semmin sem változtatott, a Kisvárda elszenvedte negyedik bajnoki vereségét is, ami talán még nem lenne meglepetés, az viszont igen, hogy ezeken a találkozókon az újonc csapat játékosai képtelenek voltak gólt lőni. Ezzel szemben a Ferencváros minden bajnokiját megnyerte, és jó esélye lesz a szép sorozat folytatására, hiszen Bödéék jövő héten a bukdácsoló paksiakat fogadják majd.

Nagy iramban és hazai helyzetekkel kezdődött a Mol Vidi–Debrecen mérkőzés. A vezetést ennek ellenére Vargának köszönhetően a hajdúságiak szerezték meg. A második félidőben a fehérváriak cserékkel próbálták meg feltörni a vendégek szervezett védekezését, ami nem bizonyult könnyű feladatnak. Már csak azért sem, mert a debreceni kontratámadásokban állandóan benne volt a gólveszély. Az idő múlásával az eredmény nem akart változni, sokan már biztosra vették a vendéggyőzelmet, de a játékvezetői ráadásban Tamás egy bombagóllal kiegyenlített, és ezzel pontot mentett csapatának.

Eredmények: Mol Vidi–Debrecen 1:1 (Tamás 91., illetve Varga 13.), Haladás–Puskás Akadémia 2:1 (Mészáros 69. és 87., illetve Molnár 93.), Kisvárda–Ferencváros 0:2 (Leandro 55., Lanzafame 75.), MTK–Diósgyőr 1:0 (Ramos 56), Paks–Újpest 1:1 (Bertus 23., illetve Diallo 3.), Mezőkövesd–Honvéd 0:1 (Holender 51.).