Két bajnokság rajtjával kezdetét veszi az európai labdarúgás nagyipara, hiszen a Premier League és a Ligue 1 első fordulóit most hétvégén rendezik.
Angolföldön máris szenzációs párosítást hozott össze Fortuna, hiszen vasárnap 17 órától a Wenger-korszakot lezáró Arsenal és a múlt szezon végén bődületes PL-rekordot (100 pont) író, bajnoki címvédő Manchester City néz farkasszemet. Mindkét fél az észak-amerikai Nemzetközi Bajnokok Kupája elnevezésű barátságos tornán készült az új idényre, s a május végén kinevezett Unai Emery csapata jobb mérleggel hangolt – 3 meccsből kettőt nyert meg, míg a Guardiola mester Városiak épp fordított arányban teljesítettek.
Franciaországban a címvédő PSG-nek és a Lyonnak is könnyű dolga lehet a nyitányon (a Caen, illetve az Amiens ellen), s egyértelműen a Monaónak lesz a legnehezebb dolga, hogy elhozza a három pontot, hiszen a Nantes otthonában lép pályára.
Ezúttal is rangos serlegeket osztanak ki a legnagyobb futballnemzeteknél. Spanyolországban a Szuperkupa döntőjében a bajnoki címvédő Barcelona a Király-kupában döntős ellenfele, a Sevilla ellen játszik, míg a németeknél ugyancsak a kupadöntő ismétlése lesz műsoron a Szuperkupa-trófeáért – a Frankfurt valóban megnyerte a német kupát a múlt szezon végén.
SZOMBAT
13.30, Spíler1 TV, Sportklub 1: Newcastle–Tottenham
13.30, Arena Sport 1: Hearts–Celtic
15.00, Arena Sport 3: Clermont–Metz
16.00, Spíler1 TV: Huddersfield–Chelsea
16.00, Sportklub 1: Fulham–Crystal Palace
16.00, Sportklub HD: QPR–Sheffield United
16.45, M4: MTK–DVTK
17.00, Digisport 1, Arena Sport 4: Nantes–Monaco
17.00, Sportklub 3: Salzburg–Austria
17.00, Arena Sport 1: Rudar–Zeta
17.00, Arena Sport 5: Stuttgart–Real Sociedad (barátságos)
18.30, Spíler1 TV, Sportklub 1: Wolverhampton–Everton
18.30, Sportklub HD: Ajax–Heracles
18.30, Sportklub 3: Sahtar–Vorszkla
18.30, Sportklub 4: Derby–Leeds
19.15, M4: Kisvárda–Ferencváros
19.30, Arena Sport 4: Wolfsburg–Napoli (barátságos)
19.55, Digisport 1: Nice–Reims
20.00, Arena Sport 2: St. Étienne–Guingamp
20.00, Arena Sport 5: Montpellier–Dijon
20.45, Sportklub 3: PSV–Utrecht
20.45, Digisport 3, Sportklub 2: Fenerbahce–Bursaspor
21.00, Arena Sport 1: Atlético Madrid–Inter (Nemzetközi Bajnokok Kupája)
21.20, Arena Sport 4: Ceara–Atlético-PR
22.00, Sport2, Sportklub 4: Porto–Chaves
VASÁRNAP
0.00, Arena Sport 1: Bahía–América
13.15, Eurosport 2: U20-as női vb
14.00 és 20.00, Arena Sport 2: kispályás labdarúgás, Eb
14.30, Spíler1 TV, Sportklub 1: Liverpool–West Ham
14.30, Arena Sport 4: Oostende–Genk
15.00, Digisport 1, Arena Sport 1: Lyon–Amiens
15.00, Sportklub HD: Östersunds–Kalmar
16.00, Arena Sport 3: Boca Juniors–Talleres Córdoba
16.45, M4: Paks–Újpest
17.00, Spíler1 TV, Sportklub 1: Arsenal–Manchester City
17.00, Digisport 1, Arena Sport 4: Bordeaux–Strasbourg
17.00, Sportklub 3: Rapid–Wolfsberger
17.00, Arena Sport 1: Zemun–Partizan
18.00, Arena Sport 5: Charleroi–Anderlecht
18.00, Sportklub HD: Randers–Aarhus
18.30, Digisport 2, Sportklub 2: Basaksehir–Trabzonspor
19.00, Arena Sport 1: Crvena zvezda–Spartacus
19.00, Arena Sport 3: Budućnost–Mornar
19.30, Sport2, Sportklub 4: Moreirense–Sporting
20.15, Sport1, Eurosport 2: Frankfurt–Bayern (Német Szuperkupa)
20.45, Sportklub 3: Besiktas–Akhisar
21.00, Digisport 2, Arena Sport 4: PSG–Caen
21.00, Arena Sport 2: Chapecoense–Corinthians
21.00, Arena Sport 3: Rijeka–Hajduk
22.00, Digisport 1, Sportklub 2: Sevilla–Barcelona (Spanyol Szuperkupa)
hétfő 1.00, Arena Sport 3: Huracán–River Plate