ÚSZÁS

Újabb kanizsai érmek

Folytatódott a 2018-as hosszútávúszó versenysorozat, amelynek utóbbi két állomása Óbecse és Šabac volt. Az óbecsei megmérettetésen88 versenyző szerepelt, 200 és 3000 méteren. A 3000 méteres távon a férfiak abszolút győztese Borislav Fermanović(Spartacus) 35:08:93, második Pesti Erik (Swim Star) 35:14:00, harmadik Filip Zavišić (Spartacus) 35:16:97 idővel. A női mezőny abszolút győztese Jovana Ječanski (Swim Star) 35:02:25, második Nataša Kekić (Swim Star) 35:44:18, harmadik Milana Popov(Palilula) 37:50:86 idővel. A Kanizsa úszóklub 17 úszója összesen 11 érmet szerzett ezen a versenyen.

A 200 méteres távon abszolút sorrendben és korosztályában is a fiúknál Mészáros Ábel az első, Muhi Viktor a harmadik helyen végzett, a 3000 méteres távon korosztályában pedig Mészáros Etelka nyert. Második helyezést ért el Muhi Ádám, Balog Kornél és Mészáros Tamara, harmadik lett Harmat Csongor, Hajdú Endre és Balgó Evelin.

Šabacon 84 úszó vett részt, s ott a korcsoportos versenyek 1250, 2500 és 10 000 méteren zajlottak.

A 10 000 méteres távon a férfiak abszolút győztese Farkas Tamás (Maraton) 1:20:41:69, második Vladimir Petra (Proleter) 1:25:40:62, harmadik Borislav Fermanović (Spartacus) 1:27:59:79 idővel. A női mezőny abszolút győztese Jelena Ječanski (Vojvodina) 1:28:32:90, második Jovana Ječanski (Swim Star) 1:36:56:86, harmadik Leontina Jović (Novi Sad) 1:43:47:64 idővel.

A Kanizsa úszói ezen a versenyen összesen 23 érmet nyertek. Az 1250 méteres távon a férfiak abszolút sorrendjében Dávid György a második, a nőknél pedig Magosi Réka a harmadik helyet szerezte meg. Korosztályában első helyezést ért el Balgó Balázs, Mészáros Ábel és György Anita, második helyen végzett Dávid György, Muhi Viktor, Magosi Réka és Mészáros Izabella, harmadik lett Bús Anna. A 2500 méteres távon a férfiak abszolút győztese Fábián Tamás, második Balog Kornél. Korosztályában első helyet szerzett Harmat Csongor, Fábián Tamás, Balog Kornél, Rózsa Barbara és Mészáros Etelka, második helyen végzett Muhi Ádám, Balgó Balázs, Kordován Zoltán és Mészáros Tamara, harmadik helyezést ért el Balgó Evelin. A 10 000 méteres távon korosztályában első lett Hajdú Endre.