2024. április 20., szombat
KAJAK-KENU – KOROSZTÁLYOS VB

Magyarország a legeredményesebb nemzet

A szerbiai és a magyarországi kajak-kenu válogatott sikeres ifjúsági és U23-as világbajnokságot tudhat maga mögött, amelyen a zentai származású Barta Éva is részt vett. Egyéniben Barta 1000 méteren a világ 10. legjobbja lett, K1 500 méteren pedig vasárnap a B döntőben a nyolcadik helyen zárt. Szerbia egyébként két érmet szerzett, szombaton Strahinja Stefanović K1 200 méteren az ezüstnek örülhetett, Bojan Zdelar pedig a vb utolsó napján szerzett bronzot K1 500-on. A magyar gárda remekül szerepelt, a verseny utolsó napján 500 méteren kajak egyesben Takács Tamara, míg párosban Katrinecz Rita és Malcsiner Eszter utasította maga mögé riválisait. Az ifiknél – a még serdülőkorú, mindössze 16 éves – Rendessy Eszter, valamint Kós Benedek kajak egyesben nem talált legyőzőre, a Biben Karina, Bakó Olga kajak páros pedig megvédte vb-címét. A magyarok hatodik vasárnapi érmét a Nagy Bianka, Molnár Csenge páros szerezte, miután az ifi kenusoknál harmadikként értek célba. Magyarország toronymagasan a legsikeresebb nemzet lett, hiszen összesen tizenhat érmet szereztek, ezek közül tíz arany, négy ezüst és két arany volt.