2024. április 25., csütörtök

Az őshonos kisebbség jogai nem tehetők zárójelbe

Szili Katalin nyitotta meg a Kárpát-medencei irodalomtanárok találkozóját
Szili Katalin a beszédét tartja (fotó: MTI)

Szili Katalin a beszédét tartja (fotó: MTI)

Egymillióan aláírták a Minority SafePacket, amit az őshonos kisebbség jogainak érdekében Brüsszel sem tehet zárójelbe – mondta Szili Katalin Egerben, a Kárpát-medencei irodalomtanárok találkozójának megnyitóján.

A miniszterelnöki megbízott úgy fogalmazott: köszönet jár mindazoknak, akik a Kárpát-medence valamennyi szegletében segítenek elsajátítani a tudást a magyarságunkról, akik azon munkálkodnak, hogy a fiatalok megismerjék az identitásunkat.

„Köszönet jár önöknek, mert sokat tesznek azért, hogy megőrizhessük identitásunkat, ami nem jelent mást, mint hogy a gyergyószentmiklósiak száz év múlva is elmondhassák, van magyar szó, magyarul álmodhassanak a Délvidéken, és magyar szó lehessen a felvidéki templomokban” – mondta a miniszterelnöki megbízott.

Szili Katalin kijelentette: azt, hogy egymillióan aláírták a Minority SafePacket az őshonos kisebbség jogainak érdekében, Brüsszelben sem tehetik zárójelbe. „Van még néhány hónapjuk, hogy tegyenek valami jót ennek a hatvanmilliós őshonos kisebbségi csoportnak az érdekében” – mondta.

Halzl József, a Rákóczi Szövetség tiszteletbeli elnöke és Takaró Mihály irodalomtörténész üdvözlik egymást (fotó: MTI)

Halzl József, a Rákóczi Szövetség tiszteletbeli elnöke és Takaró Mihály irodalomtörténész üdvözlik egymást (fotó: MTI)

Halzl József, a Rákóczi Szövetség tiszteletbeli elnöke úgy fogalmazott: az anyaország határokon átnyúló újraegyesítése a szövetség célja, amelynek a megvalósításában nagyon fontos szerepe van az ifjúság nevelésének, oktatásának.

Pajtók Gábor Heves megyei kormánymegbízott szerint a Rákóczi Szövetségnek és az elkötelezett szervezőknek hála Egerben konferenciák, szakmai találkozók, csereprogramok valósulnak meg a magyar tannyelvű iskolák közreműködésével.

Habis László (Fidesz–KDNP), a megyei jogú város polgármestere kifejtette: az anyaországi kormányzati politika egyik központi célja a határokon átívelő nemzetegyesítés, újraegyesítés. Eger ennek a folyamatnak akar gyakorlati terepet biztosítani a magyar–magyar nemzettestvéri, baráti és szakmai kapcsolatok erősítésével – tette hozzá.