ÚSZÁS

Velebiten és Bilećán

A magyarkanizsai úszóklub az idén ötödik alkalommal szervezte meg a velebiti maratont, amelyet az ottani helyi közösség támogatott. A versenyen összesen 82 versenyző indult. A hazai úszók mellett Magyarországról és Montenegróból is érkeztek résztvevők. A korcsoportos versenyek 100, 200, 400, 800 és 3000 méteren zajlottak. A rövidebb távokat összesen 23 versenyző úszta le, míg a 3000 méterre 65 úszó nevezett be. Ebben – mint az idén az eddigi összes állomáson – Borislav Fermanović (Spartacus) nyert 27:29:82 perces idővel, Pesti Erik (Swim Star, 27:34:37) és Filip Zavišić (Spartacus, 28:51:85) előtt. A női mezőny abszolút győztese Marija Stanić (Novi Sad, 27:30:03), második Hasznosi Tóth Karolina (Maraton, 32:45:35), harmadik pedig Varga Réka (Swim Star, 34:53:85) lett.

A Kanizsa versenyzői ezúttal is eredményesen szerepeltek, összesen 21 érmet szereztek.

A karaván ezután a boszniai Bilećára költözött, ahol 69 úszó ugrott vízbe. A 3000 méteres távon a férfiak abszolút győztese Farkas Tamás (Maraton, 1:04:54) lett, Szabó Bálint (Szeged, 1:05:57) és Vladimir Petraš (Proleter, 1:06:25) előtt. A női mezőny abszolút győztese Jelena Ječanski (Vojvodina) lett 1:06:33-as idővel, második Jovana Ječanski (Swim Star, 1:14:00,28), harmadik Varga Réka (Swim Star, 1:25). A Kanizsa úszói összesen hat érmet nyertek.

Az 1500 méteres távon korosztályában aranyérmet szerzett Balgó Balázs, aki a férfiaknál az abszolút győzelmet is megszerezte, és Sőregi Márta, aki a nőknél az abszolút sorrendben a harmadik lett.